Domov TENIS Nadal má na konte tisícku

Nadal má na konte tisícku

Za iných okolností by to bolo obrovská sláva a Rafael Nadal by si za dosiahnutie daného úspechu vyslúžil dlhý potlesk stojacich fanúšikov. Minulú stredu na turnaji ATP v Paríži však španielsky tenista pokoril métu 1000 víťazstiev na okruhu pred prázdnymi tribúnami 20-tisícového štadióna.

Rafael Nadal počet svojich víťazstiev na tisíc zaokrúhlil triumfom nad krajanom Felicianom Lópezom 4:6, 7:6 (5), 6:4 a postúpil v Paríži do osemfinále.

Atmosféra však viac pripomínala študovňu v knižnici ako športovú arénu.

„Mám zmiešané pocity. Je veľký rozdiel v tom, že na tribúnach nie sú žiadni priaznivci,“ vyhlásil po úspešnom súboji 34-ročný Nadal.

„Tisícka je špeciálne číslo. Takýto triumf je výnimočný, ale bez publika to nie je ono,“ poznamenal španielsky tenista a neskôr krátko pózoval pri monitore s číslom 1 000. Vzápätí si zbalil veci a stratil sa v útrobách arény.

Nadal v tomto roku už jeden mimoriadny úspech dosiahol, keď sa celkovým triumfom na grandslamovom turnaji Roland Garros vyrovnal Rogerovi Federerovi v počte titulov z podujatí tohto rangu (20). V úvode októbra mu tlieskala aspoň tisícka priaznivcov, teraz nikto.

„Je to smutné, chýbala tomu energia,“ poznamenal Nadal, ktorý si pripísal 1 000 víťazstiev v kariére ako štvrtý hráč tenisovej histórie. Pred ním túto métu v Open ére dosiahli len Jimmy Connors (1 274 triumfov), Roger Federer (1 242) a Ivan Lendl (1 068).

1 000 víťazstiev a 86 titulov

Prvý triumf na okruhu ATP dosiahol Rafael Nadal ako 15-ročný v máji 2002 na turnaji na Mallorce, o rok neskôr šokoval tenisový svet triumfom nad krajanom Albertom Costom v Monte Carle.

Ako 24-ročný už mal na svojom konte 500 triumfov a teraz ich zaokrúhlil na tisíc. Vyšlo z toho zatiaľ 86 turnajových titulov.

max, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…