Domov TENIS Nadal prehral prvý zápas sezóny

Nadal prehral prvý zápas sezóny

Španielsky tenista Rafael Nadal odštartoval rok 2022 víťaznou šnúrou 20:0, no vo finále turnaja ATP v Indian Wells sa už u neho začali objavovať známky vyčerpania a zdravotná indispozícia. Jeho prvým premožiteľom v sezóne sa stal domáci Američan Taylor Fritz. Nasadený hráč číslo 20 zvíťazil 6:3, 7:6 (5).

Nadal začal mať problémy už v semifinále s krajanom Carlosom Alcarazom a v zápase s Fritzom sa nechal dvakrát ošetrovať. „Priznám sa, mám bolesti. Zle sa mi dýcha.

Neviem ešte, čo to je, no keď dýcham, akoby som mal v sebe klinec. Veľmi ma to obmedzuje,“ prezradil 35-ročný Španiel. Na štvrtý triumf na kalifornskom turnaji si tak bude musieť počkať:

„Chcel som mať pred štartom antukovej sezóny čistý štít. Som smutný najmä z toho, že som nedokázal súťažiť na najvyššej úrovni. Mať takéto pocity je náročné vždy, ale po finále je to obzvlášť nepríjemné.“

Nadal plánoval vypustiť turnaj v Miami, oddýchnuť si a pripraviť sa na svoju najobľúbenejšiu časť sezóny. Jeho cieľom bolo získať štrnásty titul na grandslamovom turnaji Roland Garros. Ako sa však ukázalo, oddychovať bude dlhšie.

Zdravotné testy po zápase potvrdili, že má únavovú zlomeninu rebra. „Nie je to dobrá správa a neočakával som to. Po tak skvelom štarte do sezóny je to zničujúce a som z toho smutný.

Obzvlášť, ak teraz začína dôležitá časť sezóny, v ktorej som vždy dosahoval dobré výsledky. Vždy som však mal bojovného ducha. Teraz musím mať trpezlivosť a pracovať na uzdravení,“ uviedol Nadal.

red, TASR, foto: internet 


Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…