Domov TENIS Nadal sa odhlasuje z turnajov

Nadal sa odhlasuje z turnajov

Španielsky tenista Rafael Nadal sa od začiatku aktuálnej sezóny netají tým, že ho výrazne limitujú zdravotné problémy. Svetová dvojka má problémy s chrbticou, kvôli ktorým aktuálne ruší svoju účasť na najbližších turnajoch.

Rafael Nadal najskôr minulý týždeň oznámil, že na turnaj v najväčšom európskom prístave, kde si naposledy zahral v roku 2009, nepricestuje. „S veľkou ľútosťou musím oznámiť, že do Rotterdamu napokon nepricestujem. Ako väčšina fanúšikov vie, stále ma trápia problémy s chrbtom.

V Austrálii sa nám síce podarilo nájsť krátkodobé riešenie, no po turnaji som navštívil lekára a ten mi odporučil dať si oddych. Veľmi som sa na to tešil. Verím však, že sa sem čoskoro vrátim,“ informoval 20-násobný grandslamový šampión prostredníctvom vyhlásenia pre organizátorov.

O dva dni neskôr Nadal sklamal aj mexických fanúšikov. V piatok oznámil, že pre problémy s chrbtom nebude štartovať ani na marcovom turnaji ATP v mexickom Acapulcu.

„S veľkou ľútosťou musím oznámiť, že v Acapulcu v roku 2021 hrať nebudem. Je to ťažký rok pre všetkých, mňa k tomu trápi aj zdravotný stav s chrbtom. Bolo by nemožné absolvovať takú dlhú cestu.

Acapulco milujem, hral som tam uplynulé štyri roky, ale tento je to nemožné. Dúfam, že sa tam uvidíme opäť v roku 2022,“ citovala Nadala agentúra AFP. Španiel v Acapulcu vyhral turnaj v rokoch 2005, 20213 a 2020.

Druhého hráča svetového rebríčka pripravil rovnaký zdravotný problém začiatkom februára aj o účasť na ATP Cupe. Na nedávno skončenom Australian Open hral 34-ročný tenista so sebazaprením a vo štvrťfinále skončil na rakete Gréka Stefanosa Tsitsipasa.

ano, internet , foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…