Domov TENIS Nadal získal prvý titul v sezóne

Nadal získal prvý titul v sezóne

Nadalova antuková sezóna nezačala najlepšie, keď na prestížnom turnaji v Monte Carle skončil už v štrvťfinále, keď nestačil na ruského tenistu Andreja Rubľova. Všetko si ale vynahradil v Barcelone, kde cez víkend triumfoval už po 12-ty krát.

Rafael Nadal sa na tenisové dvorce vrátil po tom, ako si liečil boľavé koleno. Po tom, čo sa naposledy predstavil na Australian Open, vrátil sa do tenisového kolotoča práve včas, na začiatku antukovej sezóny. Táto časť roka, ako je známe, je pre fenomenálneho Španiela najlepšia a najúspešnejšia z celého roka a obvykle je zakončená grandslamovým titulom v Paríži.

Prvý turnaj po návrate Nadalovi ešte neprial, keď sa v Monte Carle rozlúčil príliš skoro. Evidentné sklamanie netrvalo však veľmi dlho. Už minulý týždeň sa totiž Nadal predstavil na domácom turnaji v Barcelone. I keď nie s takou suverenitou, na akú sme na antukového Rafu zvyknutí, Nadal po zdolaní Ivashku, Nišikoriho, Norrieho a krajana Carrena­‑Bustu postúpil do finále.

Skvelé finálové divadlo

Vo finále na Nadala čakal vo skvelej forme hrajúci grécky tenista Tsitsipas, ktorý toho roku ešte na antuke neprehral. Víťazstvom nad Nadalom by si pripísal desiatu výhru v rade, navyše v Barcelone nestratil druhý nasadený hráč ani jediný set. Už tieto fakty sľubovali skvelé vyvrcholenie turnaja. A tak sa aj stalo.

Prvý set ukoristil Nadal, hoci na jeho začiatku prišiel o podanie. V druhom sete a desiatej hre mal dokonca pri podaní Gréka dva mečbaly, avšak Tsitsipas oba odvrátil a napokon set doviedol do víťazného konca v tajbrejku. V desiatej hre tretieho setu mal zas pri podaní Španiela mečbal grécky tenista.

Nadal ho odvrátil, vzápätí vzal Tsitsipasovi podanie a napokon pri svojom podaní a odvrátení brejkbalu využil mečbal. Po troch setoch 6:4, 6:7 a 7:5 a 3 hodinách a 40 minútach sa Nadal tešil z prvého tohtoročného titulu, 12-teho na barcelonskom podujatí a celkovo 87. v kariére.

sam, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…