Domov BASKETBAL NBA: Warriors sa vrátili na trón

NBA: Warriors sa vrátili na trón

Basketbalisti Golden State Warriors sa stali víťazmi NBA sezóny 2021/2022. V šiestom stretnutí finále play­‑off uspeli na palubovke Bostonu Celtics 103:90 a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

Warriors patrili v tomto roku len do širšieho okruhu favoritov na titul. V Západnej konferencii skončili po základnej časti tretí, no v play­‑off boli suverénni a k svojmu titulu dokráčali bez toho, aby museli hrať siedmy duel série.

Vo vyraďovacej fáze stratili „bojovníci“ len šesť zápasov. V prvom kole vyradili Denver Nugets s najužitočnejším hráčom základnej časti Nikolom Jokičom 4:1 na zápasy.

V druhom kole porazili Memphis Grizzlies 4:2 a v konferenčnom finále nedali šancu Dallasu Mavericks 4:1.

Až vo finále sa prvýkrát Warriors dostali do situácie, kedy v sérii museli doťahovať. Od stavu 1:2 však už nemal Boston s mladými talentami Tatumom či Brownom šancu a museli sa pred skvelým kolektívnym výkonom súpera skloniť.

Najmenej pravdepodobný

Klub zo San Francisca vybojoval celkovo svoj siedmy titul v histórii a štvrtý z uplynulých ôsmich sezón. Cenu MVP prvýkrát vo svojej kariére získal rozohrávač Stephen Curry.

„Ukázali sa naše skúsenosti, náš rodokmeň šampiónov. Toto sme budovali 10-11 rokov. Keď sa vám podarí dostať až takto ďaleko, znamená to pre vás veľa,“ uviedol ostrostrelec Curry, ktorý nezabudol vyzdvihnúť aj výkony svojich spoluhráčov.

Okrem neho boli pri všetkých predchádzajúcich troch tituloch Golden State aj Klay Thompson, Draymond Green, Andre Iguodala a tréner Steve Kerr.

Kouč Warriors získal predtým päť prsteňov pre šampióna ligy aj ako hráč. „Každý titul je jedinečný a niečím výnimočný. Tento by som označil ako najmenej pravdepodobný.

Ak chcete niečo podobné dosiahnuť, chce to skupinovú prácu. My sme mali skvelý kolektív,“ uviedol lodivod Warriors.

ano, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…