Domov FUTBAL Neymar odchádza do PSG za takmer štvrť miliardy Eur

Neymar odchádza do PSG za takmer štvrť miliardy Eur

Brazílska futbalová hviezda Neymar jr. bude obliekať nový dres. Ten barcelonský, ktorý mu sadol dokonale, vymenil po 4 rokoch za parížsky. Pri sume, za ktorú k tomuto prestupu došlo sa mnohým zatočí hlava.

Keď sa prvýkrát objavili správy o odchode Neymara z FC Barcelona, mnohí tomu nechceli veriť. Trojlístok Messi-Neyar-Suaréz totiž napriek prvotným pochybnostiam fungoval dokonale, a to na ihrisku i mimo neho.

Navyše suma, ktorú musel zaplatiť ktokoľvek kto chcel získať šikovného Brazílačana bola jemne povedané, dosť premrštená. Parížsky Saint-Germain však nezastavila ani takáto suma. Neváhal zložiť „na stôl“ 220 miliónov eur.

V dobrej forme

Neymar ešte absolvoval so svojím, dnes už bývalým zamestnávateľom, sústredenie v USA, v rámci ktorého odohrali Blaugranas niekoľko zápasov v rámci Medzinárodného pohára majstrov.

Neymarovi sa v nich skvele darilo, keď v dvoch z troch posledných zápasov, ktoré odohral bol jediným strelcom barcelonského giganta.

Posledným presným zásahom pre Neymara v drese FC Barcelona tak ostane ten zo zápasu proti Manchestru United z 27. júla 2017.

Po poslednom zápase proti Realu Madrid sa Neymar rozlúčil so svojimi spoluhráčmi a pobral sa späť do Európy zariadiť posledné detaily svojho transferu.

Ani komplikácie PSG neodradili

Aj keď vedenie La Ligy odmietlo prebrať prestupovú čiastku za hráča s tým, že by to porušilo pravidlá inštitúcie Fair Play, prestupu to nezabránilo.

Podľa zmluvy sa mohol hráč vykúpiť aj sám, a tak jeho zástupcovia vložili predmetnú čiastku v jeho mene priamo na účet FC Barcelona, čím sa z Neymara stal defacto voľný hráč a nič mu nebránilo nabrať smer Paríž.

Po následných vstupných testoch je už Neymar definitívne hráčom Parižu Saint-Germain a zároveň sa stal historicky najdrahším futbalistom planéty.

Potrebuje nové výzvy, nové trofeje

Pre všetkých tých, ktorí Neymara kritizovali, že jeho rozhodnutie opustiť Barcelonu bolo motivované peniazmi mal šikovný útočník jasný odkaz.

„To sú ľudia, ktorí nepoznajú môj život. Nikdy nie som motivovaný peniazmi. Chcem šťastie pre seba a moju rodinu. Sledujem svoje srdce, nie cestu peňazí. Je mi ľúto ľudí, ktorí si myslia niečo iné.

Som tu, aby som naplnil svoj potenciál. Neurobil som nič zlé. Nikdy mi nechýbal rešpekt k fanúšikom, ale myslím si, že má každý hráč právo rozhodnúť sa, či zostane alebo odíde.

Ak chcete odísť, nik vás nemôže nútiť, aby ste zostali. Ešte raz, naozaj sa chcem poďakovať barcelonskému klubu, fanúšikom, hráčom, priateľom.“

Dojímavý odkaz Barcelone

Svojim spoluhráčom a fanúšikom venoval aj emotívny odkaz na sociálnej sieti: „Prišiel som do Katalánska ako 21-ročný, plný výziev.

Pamätám si môj prvý deň v tomto klube, zdieľal som šatňu s mojimi idolmi ako Messi, Valdés, Xavi, Iniesta, Puyol, Piqué, Busquets a inými, s vyhliadkou hrať v klube, ktorý je viac ako klub.

Prežil som nezabudnuteľné momenty! Žil som v meste, ktoré je viac ako mestom, je domovom. Milujem ťa Barcelona a Katalánsko.“ Kompliment zložil najmä svojmu bývalému spoluhráčovi Lionelovi Messimu. „Som poctený, že som mohol s tebou hrať.

Jeden z dôvodov, prečo som prišiel do Barcelony, si bol ty, pretože som chcel hrávať s mojim idolom a najväčším hráčom akého som videl vo futbale.

Ďakujem ti za všetko porozumenie, ktoré si so mnou mal a za všetko čo si ma naučil, keď som ťa mohol pozorovať tak zblízka.“

Neymar vo videu priznal, že otec jeho rozhodnutie neschvaľoval. „Po druhýkrát v mojom živote som odporoval môjmu otcovi.

Otec, rozumiem a rešpektujem tvoj názor, ale urobil som rozhodnutie, prosím ťa, aby si ma podporoval tak, ako si to vždy robil. FC Barcelona a Katalánsko budú vždy v mojom srdci, ale potrebujem nové výzvy.“

Práve výzvy sú podľa futbalistu to, čo ho donútilo vyzliecť barcelonský dres a obliecť parížsky. „Podarilo sa mi všetko, čo môže športovec dosiahnuť. Zažil som nezabudnuteľné momenty. Hráč však potrebuje výzvy.“

Najdrahšie futbalové prestupy histórie

Hráč             Z klubu             Do klubu         Suma (v mil. eur)

  1. Neymar                     FC Barcelona             Paríž Saint-Germain    222,0
  2. Paul Pogba               Juventus Turín          Manchester United      105,0
  3. Gareth Bale              Tottenham Hotspur  Real Madrid                  100,0
  4. Gonzalo Higuain    SSC Neapol                Juventus Turín              94,7
  5. Cristiano Ronaldo Manchester United  Real Madrid                   94,0
  6. Neymar                      FC Santos                   FC Barcelona                 86,0
  7. Romelu Lukaku      FC Everton                Manchester United       84,0
  8. Luis Suarez               FC Liverpool              FC Barcelona                 81,0
  9. James Rodriguez   AS Monaco                 Real Madrid                   80,0
  10. Angel di Maria        Real Madrid                Manchester United      75,0

ano, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Lewandowski chce odísť z Bayernu

Poľský futbalista Robert Lewandowski definitívne nepredĺži kontrakt s Bayernom Mníchov, kt…