Domov FUTBAL Neymar svoj rekordný prestup ľutuje, na tlačovke sa rozplakal

Neymar svoj rekordný prestup ľutuje, na tlačovke sa rozplakal

S veľkým hrmotom prestupovala brazílska futbalová megahviezda Neymar z FC Barcelona do parížskeho PSG. Neymar sa pred začiatkom aktuálnej sezóny rozhodol opustiť vražedný útočný trojuholník, ktorý tvoril s Messim a Suárezom, aby sa vymanil z ich tieňa.

Avšak, aj napriek tomu, že Parížania zaplatili za Neymara rekordnú sumu 222 miliónov eur, nestal sa stredobodom tímu, ako si to sám predstavoval. Plány mu skrížil uruguajský útočník Edinson Cavani.

Dvaja kohúti na smetisku

Spočiatku to boli len reči, že sa Neymar s Cavanim „nemusí“. Všetko to zmenil septembrový zápas proti Lyonu. Prvé iskrenie sa objavilo pri priamom kope. Loptu pred Cavanim pre Neymara ukoristil jeho kamarát a niekdajší spoluhráč z Barcelony Dani Alves.

Pri neskoršom pokutovom kope zas Cavani k značke bieleho bodu Neymara nepustil. Ten bol z toho očividne rozladený. Spor sa z trávnika preniesol dokonca do šatne a neskôr ho musel riešiť i prezident klubu. Nuž darmo, dvaja kohúti na jednom smetisku je priveľa.

Nezvláda to

Neymarove meno sa v poslednom čase skloňuje skutočne často, a na smolu talentovaného hráča to nie je kvôli jeho skvelým výkonom na trávniku.

Hoci brazílska hviezda podáva dobré výkony, odborná aj laická verejnosť sa viac venujú jeho problémom – s trénerom, so spoluhráčmi, s novým pôsobiskom, s mestom, na ktoré si nevie zvyknúť.

Ako veľmi sa ho to dotýka nechtiac ukázal na nedávnej tlačovej konferencii. Po zápase národného tímu sa pred novinárov posadil spolu s reprezentačným trénerom, a keď tréner začal rozprávať o tom, aké veľké srdce Neymar má, loptový virtuóz neudržal slzy a napokon z tlačovky odišiel. 

Vráti sa do Barcelony

Cieľ stať sa najväčšou hviezdou tímu nevyšiel a tak sa začalo špekulovať ako Neymar túto svoju pozíciu vyrieši. Na sociálnych sieťach okrem toho pribúdajú fotky Neymara s bývalými spoluhráčmi, ktoré dokazujú, že do Barcelony chodí pomerne často.

Objavili sa už aj informácie, že Brazílčan svoje letné rozhodnutie už oľutoval a nie je v novom pôsobisku vôbec spokojný. Fanúšikovia Blaugranas tak začínajú čoraz viac veriť, že by sa mohol vrátiť tam, kam podľa nich patrí. Do Barcelony.

ano, foto: SITA, facebook, video: facebook

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Real Madrid vybojoval prvú trofej v sezóne

Futbalisti Realu Madrid triumfovali v nedeľnom finále španielskeho Superpohára nad Athleti…