Domov INÉ Bojové športy Nurmagomedov potvrdil, že je najlepší a ukončil kariéru

Nurmagomedov potvrdil, že je najlepší a ukončil kariéru

Suverénny návrat Chabiba Nurmagomedova (32) do súťažnej klietky v MMA vyvrcholil hladkým víťazstvom proti Američanovi Justinovi Gaethjeovi. Po ňom aktuálny šampión UFC ukončil kariéru, pretože to tak po smrti otca sľúbil svojej matke.

Súboj s Američanom Justinom Gaethjem na turnaji UFC 254 v Abú Zabí v SAE ukončil ruský majster bojových umení technickou submisiou už v 2. kole a profesionálnu bilanciu v oktagone upravil na 29-0.

Splnil sľub daný matke

Hneď po svojom víťazstve sa zvalil na zem a rozplakal. Bol to podľa jeho vlastných slov jeho posledný duel v klietke.

„Keď ma UFC kontaktovalo ohľadom Justina, tri dni som sa rozprával s mamou. Nechcela, aby som bojoval bez otca. Sľúbil som jej, že to bude posledný zápas.

Keď raz dám slovo, musím ho dodržať,“ povedal v emotívnom rozhovore po svojom 29. víťazstve v profikariére Nurmagomedov a symbolicky hodil svoje rukavice do stredu klietky.

O svojho otca a zároveň trénera prišiel v júni tohto roku. Zomrel na komplikácie spôsobené koronavírusom. Práve jeho otec predovšetkým stál za nevšednou kariérou svojho syna v MMA.

Po svojom triumfe nad Gaethjem a potvrdení pozície nesporného šampióna ľahkej váhy všetkým odkázal, že víťazstvo venuje otcovi.

„Ďakujem Ti za všetko, čo si ma naučil. Nech Ti všemohúci Allah udelí najvyššie požehnanie. Keď je Boh s nami, nik toto spojenie nerozbije,“ napísal Chabib Nurmagomedov na instagrame.

Zápas McGregora s Poirierom ho nezaujíma

Podľa odborníkov mal najlepší bojovník v histórii MMA v ďalšom zápase nastúpiť proti víťazovi januárového duelu Conor McGregor – Dustin Poirier.

Ako sám uviedol, oboch menovaných už v kariére zdolal a ich súboj ho nezaujíma. Je teda pravdepodobné, že s víťazom tohto súboja sa o uvoľnený opasok šampióna ľahkej váhy stretne práve Justin Gaethje.

Ten má po prehre s Nurmagomedovom bilanciu v klietke 22-3.

Nurmagomedov sa vráti

To, či je odchod dagestanského bojovníka definitívny, spochybňujú niektorí odborníci, ktorí očakávajú jeho návrat.

Športový bloger Vasilij Utkin očakáva, že Chabibova matka syna sama pošle do klietky, keď uvidí, že mu zápasenie chýba. Do oktagonu sa Nurmagomedov vráti podľa neho práve preto, aby si uctil otca.

„Až ten tridsiaty súboj bude posledný. Tak to chcel jeho otec Abdulmanap, sníval o tom. A Chabib to skôr či neskôr urobí na jeho počesť. Nebude to znamenať, že pôjde proti jeho odkazu. Práve naopak, uctí si ho tým,“ doplnil Utkin.

sam, SITA, foto: SITA, video: youtubeNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…