Domov INÉ Bojové športy Nurmagomedov sa pustil do Macrona

Nurmagomedov sa pustil do Macrona

Ruský šampión MMA Chabib Nurmagomedov, ktorý len minulý týždeň ukončil profesionálnu kariéru, dal jasne najavo, že je hrdý moslim a nepáči sa mu postoj, ktorý zaujal francúzsky prezident Emmanuel Macron po aktuálnych teroristických útokoch vo Francúzsku.

Po štvrtkovej tragédii a dobodaní troch ľudí v Bazilike Matky Božej v Nice francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil, že išlo o islamistický teroristický útok.

Starosta mesta Nice Christian Estrosi dokonca vyhlásil, že štát musí „zahubiť islamofašizmus“.

Podľa BBC francúzsky prezident už skôr vyvolal hnev vo viacerých krajinách s moslimskou väčšinou pre jeho komentáre v súvislosti s násilnou smrťou učiteľa Samuela Patyho, ktorý svojim študentom ukázal karikatúry proroka Mohameda.

A to je vo všeobecnom ponímaní urážka moslimov, keďže zobrazovať tvár proroka aj Alaha v akejkoľvek podobe je zakázané.

Mohameda milujeme viac ako matky

Nurmagomedov svoj instagramový post v ruštine a arabčine doplnil o fotografiu tváre Macrona, na ktorej je odtlačok topánky.

„Nech Všemohúci znetvorí tvár tohto stvorenia a všetkých jeho nasledovníkov, ktorí pod heslom slobody slova urážajú pocity viac ako jeden a pol miliardy veriacich moslimov.

Nech ich Všemohúci poníži v tomto aj budúcom živote. Alah počíta rýchlo, to všetci uvidia,“ tvrdo skonštatoval Nurmagomedov.

Neskôr všeobecnejšie doplnil: „Sme moslimovia, milujeme svojho proroka Mohameda viac ako naše matky, otcov, deti, manželky a všetkých ostatných ľudí, ktorí sú našim srdciam blízki.“

red, SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí zápasníci s medailami

Slovenskí zápasníci získali na MS v Belehrade tri cenné kovy. Tajmuraz Salkazanov obhájil …