Domov CYKLISTIKA Ocenenie Vélo d’Or pre Rogliča

Ocenenie Vélo d’Or pre Rogliča

Skoky na lyžiach kedysi prišli o talentovaného Slovinca. Volá sa Primož Roglič a neskôr presedlal na cyklistiku. Dnes je už dvojnásobný víťaz Vuelty a najnovšie aj držiteľ prestížneho ocenenia Vélo d’Or (Zlatý bicykel).

Ocenenie Vélo d’Or sa udeľuje od roku 1992 najlepšiemu cyklistovi sezóny. Tento rok ho po prvýkrát získal slovinský cyklista Primož Roglič.

„Prešiel som si mená víťazov z minulosti a zistil som, že je to celkom významné ocenenie. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí za mňa hlasovali. Viem, že to boli žurnalisti z celého sveta. O to viac si to vážim,“ vyhlásil Roglič pre L’Équipe.

Primož Roglič si pripísal v skrátenej sezóne 2020 dovedna 12 víťazstiev. Až štyri etapy vyhral na Vuelte, kde sa stal aj celkovým víťazom, druhýkrát v rade.

Jedno etapové víťazstvo pridal na Tour de France, kde mu celkový triumf doslova pretiekol pomedzi prsty. Vyfúkol mu ho v záverečnej časovke krajan Tadej Pogačar. Roglič je aj úradujúci majster Slovinska v pretekoch s hromadným štartom.

Medzi pätnástkou nominovaných na Vélo d’Or tento rok chýbal Peter Sagan. Trojnásobný majster sveta sa stal celkovým laureátom Zlatého bicykla v roku 2016. Držiteľ 114 víťazstiev má na konte aj druhé miesto z roku 2015 a dve tretie priečky (2013 a 2017).

V práve skončenej sezóne Sagan vybojoval iba jedno víťazstvo, keď po pôsobivom sóle ovládol 10. etapu na pretekoch Giro d’Italia.

red, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…