Domov CYKLISTIKA VIDEO: Okolo Flámska: Tvrdý pád majstra sveta, vyhral Van der Poel

VIDEO: Okolo Flámska: Tvrdý pád majstra sveta, vyhral Van der Poel

Vinou koronavírusu sa v cyklistike stalo, že sa rovnakom čase jazdí Giro d′Italia i pôvodne jarné prestížne klasiky – medzi nimi aj Okolo Flámska. Práve tieto belgické preteky boli naplánované na uplynulú nedeľu. Po prvýkrát v kariére sa stali korisťou holandského cyklistu Mathieu van der Poela.

V poslednej monumentálnej klasike tohtoročného cyklistického kalendára čakala na profipelotón porcia 244 kilometrov na kopcovitej trati, ktorá viedla z Antverp do belgického mesta Oudenaard.

Alaphilippe sa zrazil s motorkou

Pretekári museli prekonať 17 náročných stúpaní ale aj nepríjemné dlažobné kocky.

Všetko podstatné sa udialo približne 40 kilometrov pred cieľom, keď sa do rozhodujúceho úniku dostala trojica Alaphilippe, Van Aert a Van der Poel.

Majster sveta francúzsky cyklista Alaphilippe mal však 35 kilometrov pred cieľom nepríjemnú a nebezpečnú kolíziu so servisnou motorkou a preteky nedokončil.

Dvojica vpredu si udržiavala náskok od skupinky prenasledovateľov a napokon to boli práve Van Aert a Van der Poel, ktorí si to v záverečenom špurte rozdali o víťazstvo.

Van der Poel napodobnil otca

Z neho sa napokon o milimetre tešil menej skúsený z dvojice. Holanďan Mathieu van der Poel tak napodobnil svojho otca, ktorý sa na Okolo Flámska tešil z víťazstva v roku 1986.

„Nemám slov. Za normálnych okolností vždy cítim, že som špurt vyhral, no tentokrát som bol na hranici síl a nebol som si istý.

Skupina prenasledovateľov sa v závere približovala, no ja som vedel, že si musím strážiť Woutovo koleso. Vedel som, že čím neskôr začnem šprintovať, tým väčšiu výhodu budem mať.

Veľmi pre mňa toto víťazstvo znamená. S číslom 51 tu vyhral aj môj otec, to je niečo špeciálne,“ povedal po pretekoch šťastný Van der Poel reprezentujúci tím Alpecin­‑Fenix.

ano, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…