Domov TENIS Osaková dozrela, Williamsovú trápi rameno

Osaková dozrela, Williamsovú trápi rameno

Menoslov ašpirantiek na titul na prvom tenisovom grandslame roka v singlovom ženskom pavúku je dosť dlhý. Grandslamový vavrín by po 4 rokoch rada získala aj niekdajšia najlepšia tenistka sveta Serena Williamsová. Američanku však trápi rameno.

V ženskej dvojhre obhajuje titul na Australian Open Američanka Sofia Keninová, okruh favoritiek je však široký. Na domácej pôde sa túži presadiť najvyššie nasadená Ashleigh Bartyová.

Na celkový triumf pomýšľajú aj Češka Petra Kvitová či Japonka Naomi Osaková, ktorá tu v Melbourne nenašla premožiteľku v roku 2019.

„Myslím si, že vlaňajšia dlhá súťažná pauza spôsobená pandémiou koronavírusu mi v mnohom pomohla. Dozrela som, na mnohé veci sa pozerám inou optikou,“ nechala sa počuť Osaková, trojnásobná grandslamová šampiónka.

Williamsovú trápi rameno

Američanka Serena Williamsová má šancu získať už 24. singlový grandslamový titul a vyrovnať absolútny rekord Austrálčanky Margaret Courtovej. Doposiaľ poslednú trofej vybojovala v roku 2017 práve v Melbourne v čase, keď bola v ôsmom týždni tehotenstva a čakala dcéru Olympiu.

Odvtedy sú grandslamové finále pre ňu ako zakliate. A jednoduché to pre ňu nebude ani tento rok. Dvadsaťtrinásobná grandslamová víťazka musela pre zdravotné ťažkosti odstúpiť z turnaja Yarra Valley Classic a musela podstúpiť intenzívnu terapiu.

„Cítim sa celkom dobre, už som absolvovala liečbu a som si istá, že to bude dobré,“ povedala Williamsovú tesne pred začiatkom turnaja.

Slovenky na AO

V ženskom singli malo Slovensko dve hráčky. Najlepšej slovenskej singlistke Viktórii Kužmovej prisúdil žreb Bielorusku Arinu Sobolenkovú, od ktorej naša tenistka vyfasovala v prvom sete kanára a na víťazstvo nestačil ani zlepšený výkon v sete druhom (0:6, 4:6).

Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa napriek prehre vo finále kvalifikácie napokon dostala do hlavnej súťaže, postúpila do druhého kola, keď  si poradila s japonskou kvalifikantkou Majo Hibiovou (7:6, 6:4).

S Tunisankou Jabeurovou však slovenská tenistka ťahala za kratší koniec a podľahla jej hladko 3:6 a 2:6.

sam, TASR, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Molčan triumfoval v Helsinkách

Slovenský tenista Alex Molčan triumfoval na challengrovom turnaji v Helsinkách. V nedeľnom…