Domov HOKEJ Ovečkin ukončí kariéru v Diname Moskva

Ovečkin ukončí kariéru v Diname Moskva

Ruský hokejový cár Alexander Ovečkin sa ešte nechystá ukončiť kariéru, ale v jednej veci má elitný útočník Washingtonu Capitals jasno – na záver svojej kariéry si chce zahrať vo svojom domovskom klube.

Alexander Ovečkin má 35 rokov a od sezóny 2005/2006 pôsobí v NHL v tíme Washingtonu Capitals. Pred dvoma rokmi s ním vybojoval slávny Stanleyho pohár a v jeho drese sa stal jedným z najobávanejších strelcov hokejovej histórie.

„Moja kariéra sa zatiaľ neskončila. Cítim sa v rozkvete síl a bodaj by som ešte hral na najvyššej úrovni štyri – päť rokov. A všetky by som chcel stráviť vo Washingtone.

Nie je to otázka peňazí, ale princípu. Potom by som sa však chcel ešte vrátiť do Dinama a odohrať tam svoj posledný zápas,“ vyhlásil Ovečkin na webe RTVI.

Deväťnásobný najlepší strelec NHL si v ranom štádiu kariéry v rokoch 2001 – 2005 obliekal dres Dinama Moskva. Do svojho domovského prístavu sa vrátil aj v sezóne 2013/2014, keď bol v NHL „lockout“.

Ovečkin v minulom ročníku prekonal hranicu 700 gólov v NHL ako ôsmy hráč v histórii. Aktuálne má na konte 706 presných zásahov a na dosah siedmeho Mika Gartnera (708) aj šiesteho Phila Esposita (717).

Za lídrom, legendárnym Kanaďanom Wayneom Gretzkym, zaostáva o zdanlivo neprekonateľných 188 gólov. Viacerí pozorovatelia sa však zhodujú, že Gretzkeho by ešte Ovečkin mohol vyzvať na súboj o streleckého kráľa histórie NHL.

red, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…