Domov FUTBAL Panenka prekonal COVID-19

Panenka prekonal COVID-19

Pred dvomi týždňami obletela Česko a Slovensko správa o tom, že legendárny český futbalista Antonín Panenka (71) bol vo vážnom stave hospitalizovaný v nemocnici. Bol pozitívny na koronavírus. Minulú stredu ho však z nemocnice prepustili.

Antonín Panenka bol na Jednotke intenzívnej starostlivosti a podľa informácií Bohemians Praha mal byť pripojený na prístroje, ktoré podporovali jeho životné funkcie.

O tom, že Panenka zdolal zákerný koronavírus a dokonca mohol opustiť nemocnicu, informoval médiá jeho syn Tomáš. „Otca som dnes o jedenástej vyzdvihol v nemocnici a odviezol domov.

Testy na COVID-19 už má, našťastie, negatívne, ale stále ho trápi zápal pľúc. Lekári sa však zhodli, že už nemusí byť v nemocnici a prepustili ho do domáceho liečenia,“ uviedol Tomáš Panenka minulú stredu.

Panenkova penalta

Antonín Panenka je odchovancom pražského Bohemiansu a v rokoch 1967 až 1982 pôsobil v tomto klube v seniorskom tíme.

Československo reprezentoval v rokoch 1973 až 1982 a na ME v roku 1976 v Belehrade rozhodol v penaltovom rozstrele o finálovom triumfe výberu ČSSR nad Nemeckom.

Práve jeho pokutový kop sa zapísal do histórie svetového futbalu. Dodnes všetci nazývajú zásah pomalým oblúkom do stredu bránky ako „Panenkova penalta“.

Jeho exekúcia má aj svoje špeciálne pomenovanie, ide o tzv. „dloubák“. S výberom Československa Panenka získal na ME aj bronz – v roku 1980. Celkovo v najcennejšom drese odohral 59 duelov a strelil v nich 17 gólov.

 mm, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Lewandowski chce odísť z Bayernu

Poľský futbalista Robert Lewandowski definitívne nepredĺži kontrakt s Bayernom Mníchov, kt…