Domov HOKEJ Pánik z taxitímu do Detroitu

Pánik z taxitímu do Detroitu

Slovenského hokejového útočníka Richarda Pánika zaradil minulý týždeň jeho tím Washington Capitals na waiver listinu. V stanovenom čase po ňom nesiahol žiadny iný tím zámorskej NHL a jeho Capitals ho tak zaradili do tzv. taxitímu. Ani tam sa dlho neohrial.

Podľa športových analytikov si Caps takýmto spôsobom uvoľnili miesto pod platovým stropom pred uzávierkou prestupov, ktorá bola v pondelok 12. apríla. Pánika mohli poslať na farmu v AHL, zaradili ho však do tzv. taxitímu.

Čo je taxitím

Novinka, ktorá vstúpila do platnosti len pred touto sezónou umožňuje tímu mať hráča, ktorý je zaradený na zozname taxitímu, k dispozícii na tréningy či iné klubové aktivity. Hráč v taxitíme nemôže trénovať v tíme AHL, ak však má dvojcestnú zmluvu, poberá plat akoby bol v AHL.

Zároveň platí, že jeho plat sa nezapočítava do platového stropu. Vedenie NHL chcelo touto novinkou dopomôcť manažérom tímov riešiť prípadné problémy súvisiace s koronavírusom. Taxitím totiž dovoľuje klubom operovať s viacerými hráčmi – na zozname taxitímu môžu byť zaradení až šiesti hráči (minimálne štyria), ktorých plat sa však do platového stropu neráta.

Pre tím je výhodou, že keby chceli povolať hráča z AHL, ten by musel ísť do povinnej karantény, a to minimálne na šesť dní, pričom hráča z taxitímu majú k dispozícii okamžite.

Nakoniec mení dres

Slovenský útočník sa napokon bude sťahovať. Washington ho spoločne s českým hokejistom Vránom poslal do Detroitu výmenou za Anthonyho Mathu.

Pánik v NHL

Tridsaťročný krídelník odohral v prebiehajúcej sezóne za Washington 36 zápasov a nazbieral deväť bodov (3+6). Pred tým, ako ho tím zaradil na waiver listinu, v posledných piatich dueloch až v troch nehral ako zdravý náhradník. Do Capitals prišiel v júni 2019 a klub s ním podpísal štvorročný kontrakt v hodnote 2,75 milióna dolárov na rok.

V prvej sezóne odohral 59 zápasov základnej časti a nazbieral 22 bodov (9+13), v ôsmich stretnutiach play off pridal jeden gól. Celkovo odohral počas deviatich ročníkov v NHL 505 duelov a zaznamenal 190 bodov (87+103), v 20 súbojoch play off pridal päť bodov (1+4).

sam, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…