Domov INÉ ZAUJÍMAVOSTI Paulína Fialková s najlepším výsledkom v sezóne

Paulína Fialková s najlepším výsledkom v sezóne

Svetový pohár v biatlone žien pokračoval cez víkend tretím kolom v rakúskom Hochfilzene. Po slabšom úvode sezóny sa zdá, že sa do formy dostáva Paulína Fialková, ktorá v Hochfilzene dvakrát vylepšila svoje sezónne maximum.

Paulína Fialková najskôr zaznamenala najlepšie vystúpenie v sezóne v šprinte na 7,5 km, keď jej patrilo konečné 34. miesto. Na každej z dvoch položiek minula jeden terč a do cieľa prišla s mankom 2:04,5 min. na víťaznú Bielorusku Hannu Solovú.

Druhýkrát v ročníku si pripísala body do SP. Ivone Fialkovej o 2,5 sekundy ušla miestenka v stíhacích pretekoch, keď jej patrilo 62. miesto po jednej chybe v ľahu a troch v stoji. Celkovo štyrikrát minula aj Mária Remeňová a obsadila 106. priečku.

V stíhacích pretekoch na 10 km Paulína svoje miesto vylepšila o 14. priečok. Slovenská reprezentantka obsadila 20. miesto (+1:59,4) a opäť dosiahla svoj najlepší výsledok v prebiehajúcej sezóne.

Na streľbe urobila len dve chyby a to jednu na prvej a jednu na štvrtej položke. „Dnes to bol deň ako má byť, cítila som sa ako stará Paula, ktorá bojovala na trati aj na streľbe.

Mala som skvelé lyže, servismani urobili skvelú prácu. So streľbou som spokojná. Vedela som, že musím na streľbe zabrať,“ uviedla Fialková.

V štafete 16-te

Po tom, čo slovenské biatlonistky v Ostersunde vynechali prvú štafetu aktuálnej sezóny pre chorobu, v Hochfilzene sa na jej štart postavili. Paulína a Ivona Fialkové, Mária a Zuzana Remeňové obsadili 16. miesto so stratou 5:04,4 minúty na víťaznú švédsku štafetu.

Zuzana Remeňová absolvovala premiéru v prestížnom seriáli a stala sa 58. Slovenkou v histórii, ktorá štartovala v pretekoch SP.

max, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ZAUJÍMAVOSTI
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zvíťaziť za každú cenu…alebo…najväčšie športové podvody všetkých čias

Víťaziť, víťaziť, víťaziť. Kto z nás by to nechcel? Jedna z najzákladnejších ľudských čŕt …