Domov CYKLISTIKA Peter Sagan obhájil titul svetového šampióna

Peter Sagan obhájil titul svetového šampióna

14753410_10154608765199467_2203393069872470740_o

Uplynulý týždeň sa v katarskej Dohe uskutočnili Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, kde slovenskú verejnosť najviac zaujímala kategória Elite, v ktorej štartoval úradujúci majster sveta i Európy Peter Sagan.

Na štart sa postavilo 199 cyklistov zo 48 krajín sveta. Na rozdiel od národných tímov svetovej cyklistickej špičky, našu krajinu reprezentovala v štartovacom poli len trojica pretekárov – Peter Sagan, Juraj Sagan a Michael Kolář.

V náročných podmienkach čakala na jazdcov 258 km dlhá trať, ktorú napokon dokončilo len 53 pretekárov. Skvelá správa pre slovenskú cyklistiku je, že Slovensko je v tomto smere stopercentné. Všetci traja naši borci trať dokončili.

Fenomén Sagan

Najviac sa pochopiteľne očakávalo od nášho elitného špurtéra Petra Sagana. Po fantastickej robote, ktorú pre Peťa odrobili jeho pomocníci – brat Juraj a kamarát Michael Kolář, nedal Peťo v cieľovej rovinke nikomu šancu.

14671309_2137424746483149_5537354720156836833_n

Napriek nie práve ideálnej pozíci sa tesne popri bariérach predral pred svojich súperov a tí mu opäť, tak ako už je dobrým zvykom, pozerali na cieľovej páske iba na chrbát. Peter Sagan to dokázal – obhájil titul majstra sveta!

Zapísal sa do histórie

Krátko po dojazde bol staronový majster sveta spokojný:

„Stále som v šoku, nemôžem tomu uveriť. Počas pretekov to vôbec nebolo jednoduché. Bol som v podstate posledný, kto chytil čelnú skupinu, čo bolo v konečnom dôsledku rozhodujúce.

V záverečnom šprinte som pocítil silný protivietor a do poslednej chvíle som si hľadal pozíciu, keďže bol predo mnou Nizzolo. Napokon som sa dostal pred neho, mal som šťastie. Ďakujem všetkým fanúšikom! Priniesli zo Slovenska neskutočne veľa energie.

Ďakujem rodine, manželke aj bratovi Jurajovi, ktorý bol tiež s nami v skupine, ale utrhol sa, keď išiel po vodu a kvôli protivetru sa už nemohol vrátiť. Výbornú prácu v pretekoch pre mňa odviedol Michael Kolář, bol stále so mnou a bol skvelou oporou. Veľká vďaka! Som neskutočne šťastný!“

-red-, foto: facebook

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tour de France ovládol Vingegaard

Dánsky cyklista Jonas Vingegaard z tímu Jumbo­‑Visma sa premiérovo v kariére stal víťazom …