Domov CYKLISTIKA Peter Sagan ôsmykrát majstrom Slovenska

Peter Sagan ôsmykrát majstrom Slovenska

Peter Sagan získal v nedeľu svoj ôsmy titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike. Na 197 kilometrov dlhej trati v okolí českého mesta Mladá Vožice nemal jazdec tímu TotalEnergies spomedzi krajanov konkurenciu.

Druhé miesto v rámci MSR obsadil Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica) a tretí skončil Matúš Štoček z tímu ATT Investments. Kubiš získal aj slovenský titul v kategórii do 23 rokov. Českým majstrom sa stal Matěj Zahálka.

Pretekári absolvovali na spoločných MSR a MČR desať okruhov, pričom k prvému pokusu o únik prišlo už v úvode.

Do ďalšieho išiel v 7. kole Sagan spolu s Kubišom a ďalšími troma Čechmi. Tých už pelotón nedobehol. „Bolo to tu veľmi pekné, ďakujem za podporu.

Čo sa týka pretekov, tak som nemal nič naplánované, a už si preteky ani nepamätám, bolo teplo,“ uviedol Sagan pre internetový portál Cycling­‑Info.sk.

Už od tohto piatka sa trojnásobný majster sveta predstaví na Tour de France, kde sedemkrát získal zelený dres pre najlepšieho šprintéra.

Saganov štart na národnom šampionáte bol pritom ohrozený pre pozitívny test na koronavírus, ktorý ukončil jeho pôsobenie na Okolo Švajčiarska pred záverečnou etapou.

Sagan na Tour

Rekordný sedemnásobný držiteľ zeleného dresu pre víťaza bodovacej súťaže najprestížnejších etapových pretekov cyklistického kalendára nastúpi na Tour de France jedenástykrát v kariére.

V nominácii sú aj jeho dlhoroční spolupracovníci z pôsobenia v predchádzajúcich tímoch Maciej Bodnar a Daniel Oss.

V družstve je aj Alexis Vuillermoz, ktorý má na konte jeden triumf z Tour, keď v roku 2015 zvládol najlepšie výstup na Mûr de Bretagne.

Osmičku doplnili druhý z tohtoročnej klasiky Miláno­‑San Remo Anthony Turgis, vrchár Cristian Rodriguez a najmladší člen zostavy Mathieu Burgaudeau.

sam, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…