Domov FUTBAL Pique ukončí kariéru v Barcelone

Pique ukončí kariéru v Barcelone

Futbalista FC Barcelona a opora zadných radov jedného z najväčších európskych gigantov Gerard Piqué oznámil, že sa s kariérou rozlúči v drese Kataláncov. Podľa vlastných slov by už nenašiel motiváciu, ak by prestúpil do iného klubu.

Španielsky obranca sa takto vyjadril pre denník Marca: „Odídem do dôchodku ako hráč Barcelony. Vždy som hovoril, že hrám futbal, pretože reprezentujem Barcu. Neviem si predstaviť hrať v druhom tíme. Nenašiel by som motiváciu hrať za iný tím, bolo by to trápenie.“

Tridsaťštyriročný futbalista sa v Barcelone narodil a je zároveň odchovanec klubu. V rokoch 2004-2008 však pôsobil v Manchestri United, Angličania ho počas tohto obdobia poslali na hosťovanie do Realu Zaragoza. Potom sa vrátil do Barcelony, kde sa z neho stal jeden z najlepších stopérov starého kontinentu.

Ostane Lionel Messi?

Otázka zotrvania v drese Barcelony však fanúšikov trápi aj v súvislosti s iným menom. Messi bol po minulej sezóne už na odchode, keďže sa s klubom, ktorý ho nechcel uvoľniť, nechcel súdiť, ostal. Jeho zmluva však končí po tejto sezóne. Mnohí, na čele s aktuálnym trénerom blaugranas, veria, že Leo je v Barcelone opäť šťastný.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Messi zarobí 555 miliónov

„Chcel by som, aby zostal v Barcelone ešte veľa rokov. Leo je pre tím garanciou kvality, potrebujeme ho. Budúcnosť má však vo vlastných rukách,“ vyjadril sa na adresu argentínskeho výnimočného futbalistu Ronald Koeman.

 red, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Bradatý negatívny rekord Liverpoolu

Futbalisti FC Liverpool pokračujú v nepresvedčivých výkonoch v anglickej Premier League. N…