Domov TENIS Plíšková vo finále s hanebnou prehrou

Plíšková vo finále s hanebnou prehrou

Prestížny turnaj WTA v Ríme nemal také vyvrcholenie, aké by sa na podujatie takéhoto rangu patrilo. Poľská tenistka Iga Swiateková v ňom rozdrvila Češku Karolínu Plíškovú dvomi kanármi. Plíškovej trápenie trvalo len 45 minút.

Karolína Plíšková predvádzala v Ríme dobré výkony. Deviata nasadená hráčka turnaja postupne zdolala Sevastovovu, Zvonarevovu, Ostapenkovú i Martičovú. Vo finále však nepredviedla nič a pätnástej nasadenej hráčke podľahla dvakrát 6:0.

Diváci ju za jej nedeľňajší výkon dokonca odmenili piskotom, veď by sa dalo povedať, že tí čo trochu meškali, sa nestihli ani poriadne usadiť a bolo po zápase. Vôbec po prvý raz sa v Ríme stalo, že jedna z hráčok vo finále neuhrala ani jediný gem.

„Myslím, že mala dnes skvelý deň a ja na druhej strane hrozný. Skrátka som sa dnes cítila zle, bol to jeden z tých dní. Iga mi to urobila extrémne náročne uhrať čo i len fiftín a hrať svoju hru. Hrala extrémne rýchlo,“ povedala sklamaná Plíšková.

Swiateková v Ríme potvrdila, že jej antuka chutí. Na ceste do finále postupne zdolala Keysovú, Krejčíkovú, Svitolinovú i Gauffovú a na celom turnaji stratila jediný set.

Úradujúca šampiónka Roland Garros tak vyslala práve pred týmto podujatím jasný signál, že vo výpočte favoritiek na antukový grandslamový titul s ňou treba isto počítať.

„Na začiatku som cítila, že je trochu nervózna a chcela som to využiť, preto som hrala tak rýchlo,“ vysvetlila spokojná ešte len 19-ročná Swiateková, ktorá sa po prvýkrát v kariére v pondelok posunula do TOP10 svetového rebríčka WTA (9.).

sam, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Djokovič si nezahrá ani na US Open

Srbský tenista Novak Djokovič s najväčšou pravdepodobnosťou nebude hrať na záverečnom štvr…