Domov FUTBAL Počet zranení v najprestížnejších európskych ligách vzrástol o 20  %

Počet zranení v najprestížnejších európskych ligách vzrástol o 20  %

Počet zranení v piatich najprestížnejších futbalových európskych ligách vzrástol v sezóne 2021/22 o dvadsať percent. Štúdie poisťovacích maklérov Howden zistili, že kluby zaplatili v predchádzajúcej sezóne za liečenie zranení rekordne vysokú cenu 575 miliónov eur.

Medzinárodná hráčska asociácia FIFPro tvrdí, že treba zaviesť opatrenia na obmedzenie zaťaženia futbalistov. Po prvý raz v histórii sa európske súťaže prerušia v polovici sezóny pre MS v Katare, ktoré sa začínajú od 20. novembra.

Európska futbalová únia (UEFA) však zvýšila počet súťažných zápasov pridaním Ligy národov do medzinárodného harmonogramu a od roku 2024 plánuje aj rozšíriť Ligu majstrov.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) nasleduje tento krok, keď počet účastníkov na svetovom šampionáte rozšíri na 48 tímov.

Anglická Premier League mala najvyššie náklady na zranenia – približne 200 miliónov eur. Z klubov v Európe zaplatil najviac francúzsky šampión Paríž St. Germain a to 37 miliónov eur.

Trvalé prijatie piatich striedaní má znížiť zaťaženie hráčov. FIFPro však nalieha na FIFA, aby nariadila minimálne štyri týždne odpočinku mimo sezóny a prestávku v polovici súťaží pre každého hráča v dĺžke štrnástich dní.

red, TASR, foto: FB   • Ďalší horor v NBA! Nie je tých zranení príliš?

    Aktuálna sezóna najlepšej basketbalovej ligy sveta je snáď prekliata. Hráči majú za sebou …
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…