Domov CYKLISTIKA Polášek sa dostal ďaleko aj s novým partnerom

Polášek sa dostal ďaleko aj s novým partnerom

Filip Polášek je v posledných rokoch najlepším slovenským tenistom a tento status potvrdil aj na práve skončenom US Open. Na newyorskom grandslame sa náš deblista dostal až do semifinále, hoci len nedávno zmenil partnera.

Polášek oznámil „rozchod“ s Chorvátom Ivanom Dodigom, s ktorým vyhral vo februári Australian Open, len nedávno, počas olympijských hier v Tokiu. S Austrálčanom Johnom Peersom však na US Open ukázali, že aj táto spolupráca by mohla priniesť pekné úspechy.

Ôsmy nasadený slovensko­-austrálsky pár skončil vo Flushing Meadows až v semifinále. So siedmym nasadeným britsko­‑brazílskym párom Jamie Murray, Bruno Soares, ktorý vyhral US Open v roku 2016, prehrali 3:6, 6:3, 4:6. Z New Yorku si odnášajú spoločnú prémiu 164 000 USD pred zdanením. Polášek si aj po US Open udrží post svetovej deblovej deviatky.

„Semifinále bolo tesné, myslím si, že to bol dobrý zápas. Rozhodlo pár lôpt v treťom sete. Chalani ukázali svoju kvalitu a vyhrali zaslúžene. Gratulujem im,“ citoval Poláška web STZ z rozhovoru pre Rádio Slovensko.

„Bol to veľmi ťažký zápas. Polášek s Peersom sú veľmi nebezpeční, čo potvrdili v druhom sete, v ktorom sa rozohrali k výbornému výkonu. V treťom dejstve to bolo o pár loptičkách. Veľmi ma teší, že sa nám po obnovení spolupráce s Brunom takto darí,“ uviedol v prvom pozápasovom interview brat Andyho Murrayho – trojnásobného grandslamového šampióna v singli.

Teší sa na Davis Cup

Po príchode na Slovensko čakajú Poláška reprezentačné povinnosti. Slováci zabojujú už tento víkend o udržanie sa vo svetovej skupine Davis Cupu s reprezentáciou Čile.

, „Na Davis Cup som sa vždy tešil a aj teraz sa teším. Som rád, že sme s kapitánom Tiborom Tóthom našli spoločnú reč. Verím, že to bude stretnutie, ktoré vyhráme my, bez ohľadu na to, kto tie potrebné tri body získa. Hlavne aby sme na konci oslavovali my,“ dodal Polášek.

sam, TASR, foto: US OpenNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Peter Sagan ôsmykrát majstrom Slovenska

Peter Sagan získal v nedeľu svoj ôsmy titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike. Na 197…