Domov FUTBAL Polícia obvinila 11 fanúšikov

Polícia obvinila 11 fanúšikov

V súvislosti s výtržnosťami fanúšikov na futbalovom zápase medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava, ktorý sa odohral 17. októbra, polícia obvinila 11 fanúšikov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

Obvinení muži majú od 23 do 46 rokov. „V prípade dokázania viny im môže hroziť trest odňatia slobody až na tri roky. Polícia stíha osoby na slobode,“ uviedla Antalová. Ako doplnila, polícia nepoľavuje a na stotožnení ďalších výtržníkov, a to z oboch táborov, aj naďalej intenzívne pracuje.

„Zásahom kukláčov sa práca polície nekončila, na rad prišlo náročné a zdĺhavé vyhodnocovanie množstva kamerových záznamov,“ uviedla hovorkyňa. Policajti hneď po zápase zaistili potrebné kamerové záznamy a pomocou intenzívnej práce policajnej operatívy v teréne a na sociálnych sieťach sa podarilo stotožniť viacero osôb, ktoré narušovali verejný poriadok.

„Osoby boli súčasťou bitky, ktorá sa na štadióne strhla, a vhadzovali pyrotechniku na hraciu plochu a tribúny,“ doplnila Antalová.

Zápas 11. kola futbalovej Fortuna ligy bol prerušený po tom, čo futbaloví chuligánmi po necelej štvrťhodine vybehli na trávnik trnavského Štadióna Antona Malatinského a bili sa medzi sebou.

Zasiahnuť museli policajní kukláči, ktorí za použitia donucovacích prostriedkov vytlačili dav zo štadióna. Týmito udalosťami sa v utorok 26. 10. zaoberal aj Výbor Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport s cieľom zvýšiť bezpečnosť na športových podujatiach.

red, TASR, foto: PZ SR Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…