Domov INÉ Poprad sa stal európskym mestom športu 2023

Poprad sa stal európskym mestom športu 2023

Mesto Poprad sa stalo Európskym mestom športu (EMŠ) 2023 v kategórii od 25 000 do 499 999 obyvateľov. Titul mu udelili na základe hodnotiacej návštevy zloženej z delegátov ACES Europe (Federácia európskych hlavných miest a miest športu), ktorá prebehla od 21. do 23. septembra v zložení zástupcov z Azerbajdžanu, Španielska, Škótska a Slovenska.

Najväčšími benefitmi je zviditeľnenie mesta, medzinárodné uznanie či zvýšenie úrovne športovej a rekreačnej politiky Popradu. Zároveň aj zaradenie do siete miest športu v Európe či získanie možností zapojiť sa do rôznych grantov Európskej komisie s ďalšími mestami Európskej únie.

„Poďakovanie patrí predovšetkým primátorovi Antonovi Dankovi a jeho systematickej práci, pretože dlhodobo podporuje zveľaďovanie športovej infraštruktúry.

Samozrejme aj viceprimátorom mesta, ktorí boli na čele pracovnej skupiny ku kandidatúre Popradu,“ uviedol v tlačovej správe koordinátor projektu Poprad – kandidát na Európske mesto športu 2023 a vedúci oddelenia strategického rozvoja Lukáš Penxa.

Samospráva rokuje s Národným športovým centrom o vytvorení užšej spolupráce na nasledujúci kalendárny rok. Záujem mesta je zorganizovať Memoriál Adriána Babiča či majstrovstvá Slovenskej republiky vo volejbale stredných škôl ako aj iné projekty.

Delegácia mesta Poprad prevezme titul Európske mesto športu na pôde Európskej komisie v Bruseli dňa 6. decembra 2022.

red, TASR, foto: EMŠ Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…