Domov Domov Portugalsko neobháji triumf v LN

Portugalsko neobháji triumf v LN

Na Štadióne svetla v Lisabone sa hral súboj v štýle kto z koho a na jeho konci sa tešili úradujúci majstri sveta Francúzi. Domácich Portugalčanov zdolali 1:0 a zaistili si miestenku vo vyraďovacej fáze LN.

Portugalsko aj s Ronaldom v zostave prišlo o šancu obhájiť triumf v Lige národov a zároveň nepredĺžilo sériu 22 domácich zápasov a 10 zápasov v Lige národov bez prehry. Jediný gól strelil v 54. min defenzívny stredopoliar Francúzska N’Golo Kanté.

„Vzhľadom na kvalitu súpera je to jeden z našich najlepších výsledkov posledného obdobia. Zaslúžili sme si toto víťazstvo. Splnili sme svoj cieľ vyhrať skupinu a zahrať si o celkové víťazstvo. Som veľmi hrdý na hráčov.

Dnes večer ukázali, že Francúzsko je vo futbale stále veľké mužstvo,“ nadchýnal sa tréner Francúzov Didier Deschamps. Jeho tím sa stal už istým víťazom 3. skupiny A­‑divízie Ligy národov.

Domácemu tímu nepomohol tentokrát ani Cristiano Ronaldo, ktorý v posledných 12 zápasoch v portugalskom drese skóroval až 17-krát, z toho strelil tri hetriky.

„Francúzsky tím bol v prvom polčase vynikajúci a my sme sa trápili. Neboli sme schopní hrať tak, ako sme chceli. Zatlačili nás a museli sme hrať často bez lopty. Snažili sme sa reagovať, ale veľmi nám to nešlo. Mali sme len málo riešení smerom dopredu,“ priznal portugalský kouč Fernando Santos.

Pod jeho vedením prehral portugalský tím vôbec prvýkrát, doma hráči v zeleno­‑červených dresoch zaváhali v súťažnom zápase po 6 rokoch.

red, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
  • Vo Fortuna lige sa bude hrať podľa nového modelu

    Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu schválil zmenu hracieho modelu najvyššej slove…
Načítať viac v kategórii Domov
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Lewandowski chce odísť z Bayernu

Poľský futbalista Robert Lewandowski definitívne nepredĺži kontrakt s Bayernom Mníchov, kt…