Domov AUTO - MOTO Potrestaný Hamilton si musí na rekord počkať

Potrestaný Hamilton si musí na rekord počkať

Lewis Hamilton zatiaľ nevyrovnal rekord Michaela Schumachera 91 víťazstiev na veľkých cenách formuly 1. Na Grand Prix Ruska v Soči doplatil na 10-sekundovú penalizáciu. Z triumfu sa tak tešil jeho tímový kolega Valtteri Bottas.

Úradujúci majster sveta a líder priebežného poradia šampionátu Formuly 1 Lewis Hamilton je v tejto sezóne opäť suverénny.

Z 10 pretekov zvíťazil až šesťkrát, a tak je zjavné, že zdolanie rekordu Michaela Schumachera je len otázkou času. Vyrovnať ho mohol jazdec tímu Mercedes už uplynulý víkend v ruskom Soči.

Hamilton s penalizáciou, Bottas s víťazstvom

Tridsaťpäťročný Brit síce v pretekoch štartoval z líderskej pozície, ale počas prvej výmeny pneumatík musel zostať v boxoch o 10 sekúnd dlhšie ako pôvodne chcel.

Dostal totiž dva 5-sekundové tresty za to, že pred začiatkom pretekov predviedol až dvakrát skúšobný štart z nepovolenej zóny. Hamilton sa po výjazde z boxov zaradil na 11. miesto a stíhacia jazda mu napokon stačila na tretiu priečku v cieli, čím sa už ôsmykrát v tejto sezóne dostal na stupeň víťazov.

Dominantný Mercedes však aj tak bral víťazstvo. Najrýchlejším v Soči bol totiž Hamiltonov tímový kolega Fín Valtteri Bottas, ktorý tak znížil náskok Brita na čele priebežného poradia šampionátu na 44 bodov.

Fín zvíťazil druhýkrát v tejto sezóne a celkovo deviatykrát v kariére. Druhý skončil na VC Ruska Holanďan Max Verstappen (Red Bull), ktorý po 53 kolách bol v cieli o 7,729 s neskôr ako Bottas. Tretí Hamilton zaostal o 22,729 s.

Najbližšie pokračuje majstrovský seriál efjednotky o dva týždne Veľkou cenou Eifelu na nemeckom Nürburgringu.