Domov INÉ HÁDZANÁ Pred európskym šampionátom nás preveril koronavírus

Pred európskym šampionátom nás preveril koronavírus

Slovenskí hádzanári neabsolvovali záverečnú fázu prípravy pred domácimi majstrovstvami Európy podľa predstáv. Generálka proti Rakúšanom bola kvôli prípadom koronavírusu v našom tíme zrušená. Kontinentálny šampionát začína 13. januára v Košiciach, Bratislave a maďarských mestách Budapešť, Debrecín a Szeged.

Slováci vstúpili do záverečnej prípravy pred ME začiatkom roka. Hneď v úvode reprezentačného zrazu sa objavil pozitívny prípad na COVID-19 u jedného z členov hráčskeho kádra.

Z tohto dôvodu sa národné zväzy Slovenska a Rakúska rozhodli s ohľadom na bezpečnosť a ochranu zdravia hráčov zrušiť oba plánované prípravné duely.

V podobnej situácii sa ocitli aj viacerí ďalší účastníci ME 2022 na Slovensku a Maďarsku, keď z rovnakých dôvodov odriekli prípravné zápasy. Európska hádzanárska federácia v dôsledku pozitívnych prípadov upravila hygienický protokol pre ME mužov.

Pre hráčov, delegátov a členov realizačných tímov nakazených koronavírusom bude platiť len päťdňová povinná karanténa, pričom hráči sa budú môcť vrátiť do zápasového diania po tom, ako predložia dva negatívne PCR testy.

Slováci začnú v Košiciach

Slováci absolvujú základnú F­‑skupinu v Košiciach. Na úvod sa predstavia proti Nórom vo štvrtok 13. januára o 20.30 h. Proti Litve budú hrať v sobotu 15. januára o 18.30, v pondelok 17. januára ich čaká súboj s Ruskom.

„Môžeme sľúbiť fanúšikom, že do každého zápasu pôjdeme vyhrať. Postupujú dva tímy, čiže potrebujeme získať štyri body. Vieme akú silu majú Nóri, na niekoľkých nedávnych šampionátoch hrali vždy o najvyššie priečky.

Nemá zmysel v ich prípade hovoriť o jednotlivcoch, celý tím hrá rýchlo, ktokoľvek dokáže skórovať. Nebudeme však dopredu skladať zbrane pred žiadnym zo súperov, veď prvé zápasy bývajú občas zradné.

My nastúpime na domácej pôde, pôjdeme do toho na sto percent,“ sľúbil tréner slovenských hádzanárov Peter Kukučka na brífingu v Bratislave.

V prípade postupu by Slovákov čakali minimálne ďalšie štyri stretnutia v nadstavbovej skupine, ktorá sa bude hrať už v Bratislave.

ME aj s divákmi

Koronavírus ovplyvní aj divácku účasť na kontinentálnom vrchole hádzanárskej sezóny. Hoci to najskôr vyzeralo, že hrať sa bude v Bratislave a Košiciach bez divákov, vláda napokon rozhodla, že umožní zaplnenie 25 % kapacity štadiónov.

Diváci na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave i v Steel aréne v Košiciach budú musieť mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom a spĺňať podmienku zaočkovania minimálne dvoma dávkami, prípadne byť do 180 dní po prekonaní ochorenia Covid-19.

sam, TASR, foto: TASR/Pavel NeubauerNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HÁDZANÁ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenskí hádzanári nezačali kvalifikáciu na ME 2024 najlepšie. Z dvoch úvodných zápasov s…