Domov INÉ Zimné športy Prekonal rakovinu a získal zlato

Prekonal rakovinu a získal zlato

Kanadský snoubordista Max Parrot získal na ZOH 2022 v Pekingu zlatú medailu v disciplíne slopestyle. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, veď pred štyrmi rokmi získal olympijské striebro. Jeho príbeh však púta preto, že medzi dvomi olympijskými kovmi, musel vyhrať iný, omnoho dôležitejší boj.

Dvadsaťsedemročný Parrot v pondelkovom finále v prvej jazde atakoval 80 bodov, no vyšla mu najmä druhá z troch finálových. Predviedol rotácie, odskoky, ukázal čisté dopady. Do skokového repertoáru zaradil frontside triple 1440 či frontside double 1080.

Nevyhol sa síce chybe, ale dostal najlepšiu známku 90,96, išiel do vedenia a už ho nikto nepredbehol. „Presne pred tromi rokmi som ležal v nemocnici. Bez energie, vysilený, s ochabnutým svalstvom.

Bola to najťažšia chvíľa v mojom živote. Stáť tu opäť o tri roky neskôr na olympijských hrách, venovať sa svojej vášni, predviesť najlepšiu jazdu mojej kariéry a vyhrať zlato – to je šialené,“ vyznal sa Parrot, ktorý prekonal rakovinu lymfatického systému.

Na striebornú pozíciu odsunul domáceho reprezentanta I-ming Sua. Len 17-ročný Číňan dosiahol najväčší úspech v kariére. V tretej jazde išiel ako posledný a ešte mal šancu atakovať zlato, jazda mu však úplne nevyšla.

Bronz v Genting Snow Parku v Čang-ťia-kchou ukoristil ďalší Kanaďan Mark McMorris, ktorý po Soči a Pjongčangu získal už tretiu bronzovú olympijskú medailu v kariére.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…