Domov HOKEJ Prešovskú krízu „zaklincovala“ krádež v obchode

Prešovskú krízu „zaklincovala“ krádež v obchode

Hokejisti HC GROTTO Prešov neprežívajú práve ideálne obdobie. V tomto kalendárnom roku vyhrali zatiaľ iba dva zápasy, vysoko prehrali finále Slovenského pohára a všetko zaklincovali problémy so zákonom, pre ktoré ukončil klub zmluvu s dvomi hráčmi.

Z 13 tohtoročných zápasov vyhrali hokejisti Prešova len dvakrát a v extraligovej tabuľke klesli už na 10. priečku. Vrcholom katastrofálnej formy bola minulotýždňová prehra s druholigovou Žilinou vo finálovom zápase JOJ Slovenského pohára.

Lídrovi druhej najvyššej súťaže podľahli Prešovčania na domácom ľade hladko 1:6 a nezískali prvú trofej v krátkej histórii klubu.

Ponúkol rezignáciu

Prešovčanov mrzelo nielen neúspešné finále a vysoká prehra pred vlastným publikom, ale aj skutočnosť, že nenadviazali na nedeľné víťazstvo nad Novými Zámkami 3:2, ktorým ukončili sériu siedmich prehier.

Prehru rozdielom triedy utrpeli napriek tomu, že súpera prestrieľali 41:27. „Trápime sa v koncovke a asi vyhlásime konkurz na strelca. Jednoducho nemáme hráčov, ktorí by dávali góly a je jedno, či je to v hre piatich proti piatim alebo v presilovke.

K spokojnosti a lepším výsledkom nám chýbajú rozdieloví hráči, ktorí nám zabezpečia produktivitu. Je to dlhodobý problém a budeme mať čo robiť, aby sme záver sezóny ustáli,“ zdôraznil tréner tímu Ernest Bokroš.

Ten po ďalších dvoch domácich ligových prehrách, s Michalovcami a Nitrou, ponúkol svoju rezignáciu. Šéf klubu Róbert Ľupták ju však neprijal a prostredníctvom oficiálnej stránky odkázal fanúšikom:

„Stále stojím za trénerom, svojimi hráčmi a fanúšikmi. Tréner cíti zodpovednosť za zlé výsledky a výkony, ktoré predvádzame. Jeho rezignáciu som neprijal, aj keď čítam rôzne vyjadrenia ľudí.

Nie je však jednoduché dostať sa z našej situácie. Nie sme na poslednom mieste a budeme sa snažiť udržať v prvej desiatke. V momentálnej situácii som presvedčený, že Ernest Bokroš je pre Prešov najlepší tréner.“

Kradli v obchode

O negatívnu reklamu klubu z východu sa postarala aj dvojica obrancov. Nie však na ľade, ale v obchode. Slovák Ján Ťavoda a český hokejista David Růžička boli totiž políciou stotožnený ako dvojica, ktorá niekoľkokrát zobrala priamo z obchodu bedničky a následne si ich dala preplatiť ako zálohované v tom istom obchode.

Klub následne informoval, že s obomi s okamžitou platnosťou rozviazal zmluvu. „Záleží nám na dobrom mene prešovského hokeja. Naši hráči majú byť vzorom pre mladých hokejistov a to, čo urobila táto dvojica hokejistov, je v rozpore s hodnotami nášho klubu,“ uviedol klub v oficiálnom stanovisku.

Slovenský bek sa pre médiá vyjadril, že je políciou vypočúvaný len ako svedok, a on sám nekradol. Český obranca sa za svoje konanie ospravedlnil.

ano, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sekera ukončil kariéru

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera ukončil vo veku 36 rokov aktívnu kariéru. Hoci ma…