Domov TENIS Prísne opatrenia na Australian Open

Prísne opatrenia na Australian Open

Definitíva ohľadne začiatku úvodného grandslamového turnaja tenisovej sezóny Australian Open zatiaľ stále nepadla. Organizátori však už teraz môžu potvrdiť, že podujatie u „protinožcov“ sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení.

Podľa austrálskych médií, by sa prvý grandslamový turnaj novej tenisovej sezóny mal začať 8. februára, čo je o tri týždne neskôr v porovnaní s tradičným plánom.

Všetci tenisti by mali prísť do Melbourne 15. a 16. januára osobitne prenajatými lietadlami. Hráči a ich tímy budú musieť po príchode absolvovať dvojtýždňovú karanténu v hoteli, ktorý nebudú môcť opustiť. Stravu budú všetkým nosiť do izieb.

Ak bude u športovca hneď prvý test na koronavírus s negatívnym výsledkom, bude môcť od druhého dňa karantény využívať zariadenia v Melbourne Parku na tréning a regeneráciu. Hráči sa budú môcť v priebehu dňa venovať tréningovému procesu maximálne počas piatich hodín, z toho maximálne dve hodiny budú môcť stráviť na kurte.

Zvyšný čas môžu stráviť v posilňovni alebo v rámci regenerácie. Tenisti pred začiatkom turnaja podstúpia niekoľko testovaní. Po podstúpení dvojtýždňovej karantény sa následne budú môcť voľne pohybovať po Melbourne.

V tomto roku sa pre pandémiu koronavírusu odohrali len 3 z tradičných štyroch grandslamových podujatí tenisovej sezóny. Januárový Australian Open pandémia ešte neovplyvnila, Wimbledon však bol zrušený, French Open presunutý a US Open prišiel pre koronavírus o viaceré hviezdy, ktoré sa rozhodli do USA necestovať.

red, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…