Domov CYKLISTIKA Prvé preteky po pandémii Sagan nedokončil

Prvé preteky po pandémii Sagan nedokončil

Minulý víkend sa v Taliansku uskutočnilo tradičné cyklistické podujatia, hoci vinou koronavírusu v netradičnom termíne. Po prestávke spôsobenej koronavírusom sa po prvýkrát v súťažnom kolotoči predstavil aj slovenský cyklista Peter Sagan.

Preteky na prašných cestách Toskánska sa obvykle jazdia na začiatku sezóny v marci.

Biele peklo väčšina jazdcov nevydržala

Vinou koronavírusu je však aktuálna sezóna iná a do horúceho Toskánska sa jazdci profi pelotónu dostali až 1. augusta. „Biela cesta“ ako znie preklad názvu týchto pretekov, kvôli množstvu prašných ciest, tak tentokrát dostala nový názov – Biele peklo.

Vo viac ako 35-stupňovej horúčave nedokončilo preteky viac ako 100 jazdcov, medzi nimi aj slovenský cyklista Peter Sagan.

„Bolo skvelé opäť súťažiť po toľkých mesiacoch, a najmä keď šlo o tak ikonické preteky ako Strade Bianche, aj keď to bola netradičná edícia. Bolo veľmi teplo a prašne, čo robilo trať ešte náročnejšou. Teším sa však už na moje ďalšie preteky v Taliansku, na Miláno-Turína a Miláno-Sanremo,“ vyjadril sa Sagan na sociálnej sieti.Van Aert si splnil sen

S náročnými podmienkami sa napokon najlepšie vysporiadal belgický cyklista Wout van Aert. Po dvoch tretích miestach z minulých ročníkov si tak jazdec tímu Jumbo-Visma pripísal prvé víťazstvo na tejto talianskej klasike.

Na trati okolo Sieny dlhej 184 km prišiel Van Aert do cieľa s náskokom 30 sekúnd pred domácim Davidom Formolom (UAE-Team Emirates), tretí bol s mankom 32 s Nemec Maximilian Schachmann z tímu Bora-Hansgrohe.

Van Aert po naplnení víťaznej misie priznal, že triumf mu dodal obrovskú dávku satisfakcie.

„Už po prvých pretekoch môžem túto sezónu označiť za úspešnú. Nechcel som prepásť príležitosť, na toto podujatie som sa skutočne veľmi sústredil a vyplatilo sa to.

Predovšetkým na začiatku po takom dlhom čase bez súťaženia mi to v pelotóne vôbec nešlo. Postupne som sa však začal cítiť lepšie. Pred dvomi rokmi som si toto podujatie zamiloval a môj cieľ bol vyhrať ho.

Mám 25 rokov a už sa mi to podarilo. Som naozaj šťastný,“ vyhlásil Van Aert, ktorý na víťazstvo pretavil únik pár kilometrov pred cieľom.

sam, SITA, foto: BettiniPhoto, SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

VIDEO: Okolo Flámska: Tvrdý pád majstra sveta, vyhral Van der Poel

Vinou koronavírusu sa v cyklistike stalo, že sa rovnakom čase jazdí Giro d′Italia i pôvodn…