Domov FUTBAL Prvú trofej EKL vybojoval AS Rím

Prvú trofej EKL vybojoval AS Rím

Futbalisti AS Rím sa stali historicky prvými víťazmi Európskej konferenčnej ligy. V minulotýždňovom finále zvíťazili nad Feyenoordom Rotterdam 1:0, pričom ich tréner Jose Mourinho získal už piatu trofej z európskych klubových súťaží v kariére. Triumf jeho tímu na Národnom štadióne v Tirane zariadil gólom v 32. minúte Nicolo Zaniolo.

Feyenoord mal prevahu po väčšinu zápasu, no po chybe v obrane pykal a na opačnej strane nedokázal nájsť recept na skvelú defenzívu talianskeho tímu podporenú stopercentným Ruiom Patriciom. Rimania sa tešia z prvého titulu na európskej scéne.

Pred 31 rokmi podľahli Interu Miláno vo finále niekdajšieho Pohára UEFA. Neúspešné finále zažili aj v bývalom EPM (predchodca Ligy majstrov), v sezóne 1983/1984 v ňom prehrali s FC Liverpool v rozstrele.

Aj po strede platí, že Mourinho vo finálových zápasoch európskych pohárov nenašiel premožiteľa. Predtým na lavičke FC Porto triumfoval v Pohári UEFA 2003 a Lige majstrov 2004, s Interom Miláno sa radoval v LM 2010 a Manchester United doviedol k víťazstvu v Európskej lige v roku 2017.

V Tirane tak skompletizoval zbierku a má tituly zo všetkých v súčasnosti existujúcich pohárových súťaží v Európe. „Keď som prišiel na lavičku AS Rím, vedel som, čo to bude znamenať pre fanúšikov. Dlho čakali na úspech na európskej scéne.

Víťazstvom v Európskej konferenčnej lige sme sa nezmazateľne zapísali do histórie. Od začiatku som cítil, že môžeme triumfovať v tejto súťaži, zlepšovali sme sa od zápasu k zápasu. Môžem fanúšikom prisľúbiť, že zostanem trénerom AS Rím aj v ďalšej sezóne.

Mám úctu voči všetkým klubom, v ktorých som pôsobil, no teraz sa cítim ako stopercentný Riman,“ uviedol Mourinho, ktorý sa po záverečnom hvizde neubránil slzám.

sam, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zidane vraj mieri k francúzskej reprezentácii

Francúzsky futbalový tréner Zinedine Zidane nepovedie Paríž St. Germain ako o tom informov…