Domov FUTBAL Pýtal jedlo na letisku, dnes je z neho jeden z najlepších futbalových obrancov

Pýtal jedlo na letisku, dnes je z neho jeden z najlepších futbalových obrancov

Futbalový obranca Pepe dosiahol počas hráčskej kariéry mnoho úspechov, no dodnes si pamätá na úvodné chvíle, keď ako 18-ročný tínedžer pricestoval z Brazílie do Európy. Po prílete na starý kontinent, musel prekonať viacero ťažkostí.

Cesta Pepeho na futbalové výslnie nebola jednoduchá. Ešte predtým ako obliekol dres svojho prvého európskeho klubu Marítimo Funchal, musel „žobrať“ o jedlo na letisku.

Darovaný sendvič ho zmenil

„Keď som pristál v Portugalsku, mal som v prepočte asi 5 €. Najprv som sa musel dostať na cudzinecký úrad, keďže som z Brazílie prišiel sám a mal som osemnásť. Marítimo tam poslalo fax, vďaka ktorému mi dali povolenie vstúpiť do Portugalska,“ uviedol podľa webu AS.com.

Následne sa musel rozhodnúť, čo spraví s poslednými peniazmi, ktoré mal. Chcel sa najesť, no namiesto toho ich minul inak. V novinovom stánku si kúpil telefónnu kartu, aby mohol zavolať matke. „Povedal som si, že radšej zatelefonujem domov, aby sa moja mama nebála,“ vysvetlil Pepe.

Na nadväzujúci let na Madeiru musel čakať skoro celý deň. Začal teda vymýšľať, ako sa najesť. Napokon zašiel do jednej z prevádzok na letisku a poprosil zamestnanca o kúsok jedla. Ten mu daroval sendvič.

„Od tej chvíle sa vždy pokúšam pomáhať iným. Táto skúsenosť sa ma naozaj dotkla. Ten človek vôbec netušil, kto som. Škoda, že ani ja neviem, kto to bol. Toto však bolo gesto, ktoré mi pomohlo a ovplyvnilo zvyšok môjho života,“ skonštatoval 37-ročný Pepe.

Kariéra Pepeho

Tvrdý obranca strávil v tíme Marítimo Funchal na Madeire tri roky, kým neprestúpil do FC Porto. Tu si počas troch sezón získal dobré meno, čo si všimli zástupcovia Realu Madrid, kde pôsobil nasledujúcich desať rokov a kde sa z neho stal jeden z najlepších futbalových obrancov. Po účinkovaní v Španielsku išiel na dva roky do Turecka a od predvlaňajška hráva opäť v Porte.

V roku 2007 prijal portugalské občianstvo a s tamojším reprezentačným tímom na ME 2016 vo Francúzsku získal zlatú medailu. Vo finále ho vyhlásili za najlepšieho hráča stretnutia. Medzi Pepeho úspechy patria aj tri víťazstvá v LM či rovnaký počet triumfov v španielskej La Lige.

sam, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Bradatý negatívny rekord Liverpoolu

Futbalisti FC Liverpool pokračujú v nepresvedčivých výkonoch v anglickej Premier League. N…