Domov HOKEJ Ramsay má zmrazenú zmluvu. Na Slovensko sa chce vrátiť

Ramsay má zmrazenú zmluvu. Na Slovensko sa chce vrátiť

Craigovi Ramsaymu doma na Floride chýba hokej a tiež Slovensko. Nevylučuje, že sa na Slovensko ešte vráti a pomôže hokeju pod Tatrami. Zmluva 69-ročného trénerského barda, pôvodne uzatvorená do augustového kvalifikačného turnaja o postup na zimné olympijské hry do Pekingu 2022, je v súčasnosti zmrazená.

Po dohode s členmi vedenia SZĽH sa kanadský tréner národného tímu Craig Ramsay vzdal platu v prospech akútnych potrieb slovenského hokeja v krízovom období.

Medzitým Medzinárodná hokejová federácia preložila finálový turnaj olympijskej kvalifikácie na august 2021. Do konca platnosti súčasnej zmluvy už Ramsay slovenskú reprezentáciu nepovedie, ale záujem o jeho služby zo strany SZĽH naďalej pretrváva.

Prezident SZĽH Miroslav Šatan pred časom naznačil, že s Ramsayom o potenciálom predĺžení spolupráce ešte nerokoval. Potvrdil však záujem o jeho služby.

Ak hokej, tak len na Slovensku

„Predpokladám, že s Mirom Šatanom ešte budeme diskutovať. Prisľúbil som, že Slovensku pomôžem prebojovať sa z kvalifikácie na zimné olympijské hry.

Stále mám svoj sľub na mysli. Som otvorený rôznym návrhom na spoluprácu. Ochotne by som sa vrátil na Slovensko a bol možno asistent alebo pracoval ako pomocník.

Keďže vždy som si užíval čas strávený na Slovensku, bol by som otvorený takejto diskusii,“ uviedol Craig Ramsay v exkluzívnom videu pre hockeyslovakia.sk z pohodlia svojho domova v Tampe.

„Ak sa mám vrátiť ešte do diania a urobiť niečo v hokejovom svete, tak iba po návrate na Slovensko,“ dodal.


Charizmatický kanadský kormidelník priznal, že hokej mu chýba rovnako ako čas strávený na Slovensku. „Som v kontakte s niekoľkými priateľmi i kolegami a tiež kamarátmi, ktorých som si na Slovensku našiel.

Všetci títo ľudia mi chýbajú. Chýbajú mi tiež prechádzky, vyhliadky v Bratislave, možnosť cestovať po krajine, stretávanie sa s ľuďmi a objavovanie krásnych miest, ktoré máte.

Videl som mnoho videí, ktoré ste mi poslali z vášho okolia, napríklad z Vysokých Tatier, čo je skvelé,“ dodal Ramsay vo videu pre hockeyslovakia.sk.

Nedokončená misia

V závere februára, krátko po Kaufland Cupe v Poprade, odišiel Ramsay za rodinou do Spojených štátov amerických načerpať silu pred vrcholmi sezóny 2019/2020.

Na Slovensko sa už nevrátil. Pandémia koronavírusu uväznila Craiga Ramsayho doma v Tampe a predbežne mu znemožnila dokončiť misiu, ktorú si predsavzal v pozícii hlavného trénera slovenskej reprezentácie.

red, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tatar sa vrátil do 1. formácie

Hokejový Montreal Canadiens po sérii neuspokojivých výsledkov odvolal trénera Claudea Juli…