Domov HOKEJ Rask otvoril Halákovi cestu do bránky

Rask otvoril Halákovi cestu do bránky

Slovenský gólman Jaroslav Halák pravdepodobne dochytá aktuálnu sezónu ako jednotka tímu Boston Bruins. Hoci doteraz náš brankár prevažne kryl chrbát svojmu fínskemu kolegovi Tuukkovi Raskovi, teraz sa Halák o minúty na ľade báť nemusí. Postaral sa mu o ne práve jeho spoluhráč.

Ešte vo štvrtok po druhom dueli 1. kola play-off Východnej konferencie sa brankár Bostonu Tuukka Rask posťažoval na nudu v hokejovej bubline.

Hrať bez divákov v niektorých momentoch podľa neho pripomína ako hrať prípravné zápasy. Následne v sobotu oznámil trénerskému štábu, že z bubliny odchádza za rodinou, v súvislosti s nákazou koronavírusu.

Jeho brankársky kolega, slovenský gólman Jaroslav Halák, sa tak razom stal jednotkou Bruins.

„Vždy sme verili obom našim gólmanom a to sa nezmenilo. Vieme, aké má Jaro skúsenosti zo zápasov play-off. Už veľakrát ukázal, že vie zvládnuť náročné momenty. Spoliehame sa na neho. A čo sa týka Tuukku Raska, chápeme ho.

Zdravie a bezpečnosť rodiny musia byť na prvom mieste. Nič nie je v živote dôležitejšie, podporujeme jeho rozhodnutie a rešpektujeme jeho súkromie. Želáme celej jeho rodine len to najlepšie,“ okomentoval situáciu na brankárskom poste kapitán tímu Zdeno Chára.

Halák, ktorý sa do bránky v tejto sezóne dostal celkom 34-krát, tak už má na konte aj dva zápasy vyraďovacej fázy.

Ešte v sobotu vychytal výhru 3:1, keď za jeho chrbtom skončila jediná z 30-tich striel Caroliny a dnes v noci kryl 16 z 19 striel. Hoci Halák v tomto zápase nebol taký presvedčivý ako by si prial, jeho tím ho podržal, keď v tretej tretine v rozmedzí 8. a 15. minúty strelil štyri góly a napokon zvíťazil 4:3.

Boston sa tým dostal jedno víťazstvo od postupu do druhého kola.