Domov FUTBAL Rekordér: Ako 53-ročný si zahral najvyššiu súťaž

Rekordér: Ako 53-ročný si zahral najvyššiu súťaž

Kazujoši Miura sa stal najstarším hráčom, ktorý sa objavil na trávniku v zápase najvyššej japonskej súťaže J-League. Už 53-ročný útočník odohral s kapitánskou páskou na rukáve takmer hodinu v súboji svojho tímu Jokohama FC proti Kawasaki Frontale (2:3).

Miura prekonal Masašiho Nakajamu, ktorý v roku 2012 hral v tíme Consadole Sapporo vo veku 45 rokov. Keď zrelý päťdesiatnik striedal, vyslúžil si potlesk v stoji od 4700 divákov na štadióne Todoroki.

„Keď som vstúpil na ihrisko, pocítil som túžbu splniť si svoju povinnosť a využiť poctu, že som kapitán,“ uviedol Miura podľa tlačovej agentúry Kjódó, cituje ho ESPN.

Bol to vôbec prvý Miurov duel v japonskej najvyššej súťaži od roku 2007. Jokohama hrala v druhej lige 12 rokov, kým si vlani vybojovala postup. Miura bol do roku 2000 aj reprezentantom Japonska.

V 89 zápasoch v národnom tíme strelil úctyhodných 55 gólov. „Kráľ Kazu“ nebol v stredu jediný veterán na trávniku. V základnej zostave Jokohamy nastúpil aj 42-ročný stredopoliar Šunsuke Nakamura

Do tímu Jokohamy prišiel Miura v roku 2005. V marci 2017 sa objavil na ihrisku v zápase Jokohama FC – V-Varen Nagasaki (1:1) a odohral 54 minút vo veku 50 rokov a 7 dní.

Prekonal tým anglickú legendu sira Stanleyho Mathewsa, ktorý si v roku 1965 obliekol dres tímu Stoke City proti FC Fulham vo veku 50 rokov a 5 dní.

Miura hrával v minulosti aj v brazílskom klube FC Santos či v talianskom FC Janov.

red, SITA, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…