Domov FUTBAL Reprezentáciu čakajú prípravné zápasy proti Severanom

Reprezentáciu čakajú prípravné zápasy proti Severanom

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v marcovom asociačnom termíne dva prípravné zápasy v Nórsku (25. marca o 18.00 h v Osle) a v španielskej Murcii proti Fínsku (29. marca o 18.00 h). Tréner Štefan Tarkovič nominoval 24 hráčov, pričom chýbať bude zranený kapitán Marek Hamšík i ďalší skúsení hráči. Naopak šancu dostanú aj mladíci.

Okrem stredopoliara Trabzonsporu chýbajú v kádri aj ďalšie tradičné opory. „Z tradičných mien chýba viacero hráčov. Okrem Hamšíka aj Dušan Kuciak, Peter Pekarík, Denis Vavro, Juraj Kucka, Ján Greguš, Vladimír Weiss či Róbert Mak.

Za ich absenciou však nestoja výkonnostné dôvody. Chcem, aby v tomto dvojzápase dostali väčší priestor aj ďalší hráči. Čakajú nás prípravné zápasy s vysokou úrovňou so súpermi, ktorí sú kvalitní.

Je to pre nás veľmi dobrá, prínosná konfrontácia. Nie sú to zápasy o body, tlak bude menší. Pre mňa je výzva posúvať výkonnosť mužstva na vyššiu úroveň.

Súčasne chceme do mužstva zapracovať hráčov, aby perspektívne vytvorili konkurenciu. Radi by sme nadviazali na trend z jesene, kde mali naše výkony stúpajúci trend,“ objasnil svoj zámer hlavný tréner. Ten dostal šancu pokračovať pri národnom tíme, hoci s ním neuspel v kvalifikácii MS 2022.

Premiéra v reprezentácii

Premiérovú pozvánku dostali Martin Regáli z MFK Ružomberok a Christián Herc z Grashopper Club Zürich. Tarkovič má nováčikov dobre zmapovaných, Regáli ho upútal výkonmi vo Fortuna lige, typologicky vhodný je pre neho aj Herc.

„Do krídelných priestorov hľadáme hráčov s typológiou, akú má Regáli, preto si určite šancu zaslúži. Som zvedavý, ako sa bude konfrontovať s kvalitou na medzinárodnej úrovni.

V našej lige dominuje a je to určite hráč, ktorý sem typologicky patrí. Herc je pozícia šestky, resp. osmičky, veľmi dobre sa vo Švajčiarsku chytil, je aj strelecky efektívny. Pre mňa predstavuje určitú alternatívu do stredu, keďže v nominácii nie sú Hamšík a Kucka,“ dodal Tarkovič.

Dvojzápas s tímami zo severu Európy slúži pre slovenský tím ako príprava na nový ročník Ligy národov. V nej bude účinkovať v C­‑divízii, prvé zápasy sú na programe začiatkom júna a vyvrcholenie súťaže je naplánované na september.

sam, TASR, foto: TASR/Martin BaumannNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…