Domov HOKEJ Réway dostáva ďalšiu „poslednú šancu“. Ostáva na Slovensku

Réway dostáva ďalšiu „poslednú šancu“. Ostáva na Slovensku

Dvadsaťpäťročný šikovný hokejový útočník Martin Réway aj vinou rôznych zdravotných problémov v rozpätí posledných troch rokov vystriedal až šesť klubov, zatiaľ naposledy pôsobil pod Tatrami v HK Poprad. Ďalšiu šancu na reštart kedysi sľubne rozbehnutej kariéry dostane v Košiciach.

Hokejový tím HC Košice hlási príchod zaujímavého mena do útoku. Hráčskymi odchodmi a finančnými restami zdecimovaní východniari vyrukujú v novej sezóne s bývalým reprezentantom Martinom Réwayom.

Môže byť postrachom súperov

„Martin Réway nás sám kontaktoval a prejavil záujem pomôcť Košiciam. Po rozhovore s ním sme sa rozhodli dať mu šancu. Stále veríme, že pokiaľ bude zdravý, môže nášmu tímu výrazne pomôcť.

Jeho individuálne schopnosti sú stále na vynikajúcej úrovni a napríklad spolu s Mišom Chovanom môžu vytvoriť veľmi silnú útočnú dvojicu, ktorá by mohla byť postrachom všetkých súperov,“ uviedol športový riaditeľ HC Košice Jan Šťastný na klubovom webe.

„Je to zrejme jedna z jeho posledných šancí. Verím, že nesklame a pomôže nám v ťažkej dobe, ktorou naša organizácia prechádza,“ dodal Šťastný.Réway: Všetko je možné

„Som veľmi šťastný, že som sa stal súčasťou mladého ambiciózneho kádra, ktorý Košice skladajú. Veľmi sa teším na spoluprácu s Honzom Šťastným. Poznám sa s ním od mlada, keď ma viedol v HC Slavia Praha.

Tiež sa teším na nových spoluhráčov a dúfam, že v pozitívnom slova zmysle prekvapíme nejedného fanúšika,“ uviedol Martin Réway.

Niekdajší veľký talent slovenského hokeja si uvedomuje, že situácia v HC Košice nie je ideálna, ale to neznamená, že nemôžu veľa ľudí a tímov prekvapiť.

„Dôležité bude, ako si sadneme ako kolektív, potom je všetko možné. Budeme nastupovať s pokorou, ale aj s rešpektom. Máme v tíme pár skúsených hráčov, ktorí vedia, čo spraviť, aby sme boli konkurencieschopní.

Pokiaľ je tím odhodlaný na ľade nechať všetko, tak je všetko možné. Ja verím, že s chalanmi ako Mišo Chovan máme šancu na výhru v každom zápase. Dúfam, že v aréne aj pri televíznych obrazovkách nás budú fanúšikovia hnať dopredu.

Aj keď začiatok nemusí byť najľahší, je to súťaž plná zvratov. Prosím aj fanúšikov, aby s nami najmä zo začiatku mali trpezlivosť a verím, že postupom času s nami budú spokojní.

V tíme máme veľa mladých šikovných hráčov, ktorí môžu len napredovať a zlepšovať sa,“ doplnil Réway pre web hckosice.sk.

Martin Réway

Réway reprezentoval Slovensko na dvoch seniorských svetových šampionátoch – v rokoch 2014 a 2016. Výrazne sa podieľal na zisku bronzových medailí pre Slovensko na MS do 20 rokov na prelome rokov 2014 a 2015.

V zámorí strávil dve sezóny v juniorke, medzi seniormi v ročníku 2017/2018 odohral v AHL za Laval Rocket 5 zápasov a vrátil sa do Európy. Nasledovali nevydarené angažmány v Slovane Bratislava v KHL, či v najvyššej českej súťaži v tíme Rytíři Kladno po boku Jaromíra Jágra.

Dva zápasy odohral aj v slovenskej II. lige za Dolný Kubín a v nižšej švédskej súťaži pridal 10 štartov v tíme Tingsryds AIF.

Pred vynúteným koncom minulej sezóny sa solídne rozbiehal v Poprade (7 zápasov = 3+1), ale šíriaci sa koronavírus stopol celú sezónu pred začiatkom play-off. V lete sa už potom nedohodol s Popradčanmi na pokračovaní.

red, SITA, foto: SITA, facebook

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Začala sa NHL. Tatar v skvelej forme

Minulý týždeň sa hokejoví fanúšikovia konečne dočkali. V zámorí odštartovala najlepšia hok…