Domov HOKEJ Richard Jenčík odohral 800. zápas v košickom drese

Richard Jenčík odohral 800. zápas v košickom drese

Hokejisti HC Košice si v 3. kole Tipsport ligy poradili na domácom ľade s Popradom 5:2.Richard Jenčík v tomto zápase nastúpil na jubilejný osemstý zápas v extralige.

Rodák z Gelnice v spomínanom stretnutí nastúpil v novozloženej prvej formácií po boku Mareka Hovorku a Petra Kafku a neviedol si vôbec zle.

„Myslím si, že to bol dobrý hokej z oboch strán. Poprad mal tiež množstvo šancí a tuším nás v prvej tretine aj prestrieľal. Nám veľmi pomohli tie úvodné dva góly, ktoré dali spoluhráči a to mužstvo nakoplo.

Dodalo nám to viac sebavedomia, každý robil to, čo má a potom sme už hrali super,“ zhodnotil východniarske derby pre klubový web jubilant.

V zápase si pripísal dva kanadské body za asistencie a hoci sa mu skórovať nepodarilo z radosti mu to neubralo: „Určite by to bola čerešnička na torte, ale špeciálne ma to nemrzí. Vyhralo sa, ľudia sa bavili a to je základ.“

32-ročný útočník pôsobí v Košiciach už 15. sezónu a v najvyššej slovenskej súťaží si zahral aj v drese Kežmarku. Na začiatku minulej sezóny pôsobil v poľskej Cracovii Krakov, aby sa po novom roku vrátil opäť do Košíc.

Šťastie našiel v Košiciach

V Košiciach prežil svoje bodovo najlepšie sezóny, získal päť titulov a niekomu by sa mohlo zdať, že by to chcelo aj zmenu v podobe zahraničného pôsobenia. Ale aj na to má Jenčík odpoveď:

„Aj po tých sezónach som tu bol stále spokojný, takže som to ani nevyhľadával. Možno keby prišla nejaká konkrétna zahraničná ponuka, začal by som uvažovať, ale tá nejako neprichádzala.“

Po stretnutí mu výkonný šéf Rastislav Rusič v šatni odovzdal špeciálny puk, ktorý mu bude pripomínať toto jubileum a v zbierke doplní pamätné dresy z 500. a 700. ligového zápasu.

„Nejaká zmena. Určite každá jedna pamiatka na takéto zápasy vždy poteší.“ Jedna hranica teda bola pokorená, ale čo ďalej? 1000. zápas, ďalší titul? Košický útočník odpovedá:

„Stále premýšľam nad tým, čo sa dá ešte v našej lige prekonať. Určite aj méta 1000. zápasu je lákavá a aj šesť titulov, ktoré má Kapuš. Človek by ho rád dobehol, uvidíme, čo prinesie táto sezóna a ja dúfam, že sa mu vyrovnám,“ uzavrel Richard Jenčík.

val, foto: SITA

  • Košický maratón má po 21 rokoch slovenského víťaza

    Medzinárodný maratón mieru (MMM) v Košiciach má po 21 rokoch slovenského víťaza. Deväťdesi…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Chára zmenil dres

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára sa rozhodol pre podpis zmluvy s klubom zámorskej NH…