Domov FUTBAL Rodák má vo Fulhame silnú konkurenciu

Rodák má vo Fulhame silnú konkurenciu

Slovenský futbalový brankár v službách anglického účastníka najvyššej súťaže FC Fulham má silnú konkurenciu. Marek Rodák bude musieť o pozíciu tímovej jednotky bojovať s majstrom sveta. Vedenie tímu totiž angažovalo Francúza Alphonsa Areolu.

Marek Rodák bol v predchádzajúcej sezóne základným stavebným kameňom „chalupárov“ pri návrate medzi anglickú elitu. Patril k najlepším brankárom EFL Championship, v ktorej si na konto pripísal až 15-krát čisté konto.

Ak sa slovenskí fanúšikovia tešili, že v prestížnej Premier League budú pravidelne chytať dvaja Slováci, príchod Alphonsa Areolu, ktorý v uplynulom ročníku hosťoval z parížskeho St. Germain v Reale Madrid, by to mohol ohroziť.

Podľa trénera Fulhamu Scotta Parkera však angažovanie Areolu neznamená ohrozenie pozície slovenského gólmana. „Areola má zvýšiť konkurenciu, ktorá je nevyhnutná, ak chceme uspieť v jednej z najlepších líg sveta.

Budú sa navzájom tlačiť. Máme dvoch veľmi dobrých gólmanov a to je presne to, čo potrebujem,“ vyhlásil podľa webu standard.co.uk kouč nováčika Premier League.

Vstup do ligy s prehrou

Príležitosť medzi tromi žrďami Fulhamu dostal Rodák aj v úvodnom zápase nového ročníka Premier League 2020/2021 proti Arsenalu. V londýnskom derby však nezabránil prehre svojho tímu 0:3.

„V tomto ročníku pravdepodobne prehráme viac zápasov ako v minulom, ale nemôžeme si dovoliť inkasovať dva alebo trikrát po odrazených loptách. Takéto momenty nás zrážajú k zemi,“ poznamenal po stretnutí Parker a dodal: „Hráči sa z toho musia poučiť, rozvíjať sa a pochopiť, kde robia chyby.“Rodák sa stal už osemnástym slovenským futbalistom so štartom v PL. Prvým bol v sezóne 1996/1997 Vladimír Kinder a v menoslove figuruje aj zosnulý brazílsky rodák Dionatan Teixeira, ktorý reprezentoval Slovensko v kategórii do 21 rokov.

Pred 23-ročným Košičanom v PL chytali len dvaja slovenskí brankári – Ján Mucha a Martin Dúbravka.

red, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…