Domov FUTBAL Rodák vychytal Fulhamu Premier League

Rodák vychytal Fulhamu Premier League

Slovenský futbalový brankár Marek Rodák má za sebou skvelú sezónu. Nielen, že sa mu podarilo získať si dôveru trénera a zastabilizovať sa tak v tíme FC Fulham, čerešničkou na torte je pre neho postup tímu do najvyššej anglickej súťaže. Slovensko tak bude mať v Premier League dvoch brankárov.

Marek Rodák prišiel do Londýna ešte pred siedmimi rokmi. Po sérii hosťovaní v nižších súťažiach si v tejto sezóne konečne našiel svoje miesto v základnej zostave Fulhamu, za ktorý nastúpil v druhej najvyššej futbalovej lige na ostrovoch do 36 zápasov.

Medzi nimi patril medzi opory tímu aj v troch stretnutiach play-off o postup do najvyššej súťaže.

Fulham aj zásluhou spoľahlivých výkonov slovenského brankára obsadil štvrtú priečku anglickej Championship League a hoci mu priamy postup do Premier League ušiel o dva body, mohol oň zabojovať v baráži.

Postup z baráže

V nej najskôr v dvoch zápasoch vyradil piaty tím po základnej časti FC Cardiff (2:0 a 1:2), aby si následne účasť v Premier League vybojoval vo finále baráže na štadióne vo Wembley.

Vyrovnaný zápas s Brentfordom muselo napokon rozhodnúť predĺženie, v ktorom sa vďaka dvom gólom obrancu Joea Bryana Fulham dostal do dvojgólového trháku.

Strelec dvoch finálových gólov.

Ten druhý padol po akcii, ktorá začala práve Rodákovým dlhočizným výkopom. Rodákovi napokon radosť z čistého konta pokazil v 124. minúte Dalsgaard, no radosť z postupu do jednej z najlepších líg na svete už nie.

Košický odchovanec sa tak po Martinovi Dúbravkovi z Newcastle United stane druhým slovenským gólmanom v Premier League.

Fulham opäť medzi elitou

Fulham sa medzi anglickú elitu vracia po ročnej prestávke. Spolu s ním si prvoligovú príslušnosť vybojovali Leeds United a West Bromwich Albion.

Naopak Premier League minimálne na rok opúšťajú Norwich, Watford a Bournemouth.

ano, foto: SITA, FB