Domov FUTBAL Rooney zavesil kopačky na klinec

Rooney zavesil kopačky na klinec

Anglický futbalový veterán Wayne Rooney končí s hráčskou kariérou a naplno sa bude venovať trénerstvu. Tridsaťpäťročný niekdajší elitný zakončovateľ anglickej reprezentácie prijal ponuku svojho klubu Derby County byť hlavným koučom tímu, ktorý od novembra 2020 dočasne viedol.

Wayne Rooney dočasne viedol Derby County od novembra minulého roka po tom, čo odišiel Phillip Cocu. Do klubu zo súťaže The Championship prišiel v januári 2020 po hráčskom pôsobení v USA v tíme DC United, predtým hral v Anglicku za FC Everton a Manchester United.

Vo farbách United nastrieľal rekordných 253 gólov a získal nimi päť anglických titulov aj prvenstvá v Lige majstrov či Európskej lige. Najlepším strelcom sa nestal len v manchesterskom tíme, ale s 53 presnými zásahmi aj vo výbere Anglicka.

„Napriek ďalším ponukám som cítil, že Derby County je pre mňa to správne miesto. Každému v klube môžem sľúbiť, že spolu s realizačným tímom sa budeme usilovať o zlepšenie v každej sfére, aby klub dosiahol svoj potenciál, ktorý v ňom vidím,“ uviedol Rooney.

Jeho cieľom v sezóne 2020/2021 bude záchrana v II. lige, keďže klub sa aktuálne nachádza v zóne zostupu.

red, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Po úvodnom cennom triumfe na ihrisku súpera 2:1 nezvládli futbalisti ŠK Slovan Bratislava …