Domov TENIS Rozkol medzi tenisovými hviezdami

Rozkol medzi tenisovými hviezdami

Po tom, čo srbský tenista Novak Djokovič ohlásil založenie novej hráčskej tenisovej asociácie, očakávalo sa, že sa k nemu pripojí väčšina hráčov. Ako sa už však ukázalo, nie všetci s týmto krokom súhlasia. Prekvapivo sa proti kroku svojho kamaráta postavili aj najväčšie hviezdy súčasného tenisu.

Pandémia koronavírusu, ktorá priniesla hlbokú krízu aj do športu, odhalila problémy aj v tenisovom svete. Množstvo tenistov je sklamaných, že ATP nedokázala efektívne vyriešiť problémy, do ktorých sa mnohí slabšie zarábajúci hráči počas krízy dostali.

Väčšia samospráva tenistov

Aktuálna svetová tenisová jednotka Srb Novak Djokovič pôsobil dva roky ako predseda hráčskej rady Asociácie tenisových profesionálov (ATP).

Teraz oznámil, že z tohto postu odstupuje a spoločne s kanadským tenistom Vaskom Pospisilom založia novú organizáciu Professional Tennis Players Association (PTPA), ktorá má ambíciu poskytnúť tenistom väčšiu samosprávu a reálne riešiť ich problémy.

Novú organizáciu PTPA by okrem spolupredsedov Djokoviča a Pospisila mali riadiť až deviati správcovia, pričom všetci by mali byť aktívni hráči.

„Nič nebojkotujeme ani neorganizujeme paralelné podujatia. Samozrejme, rád by som mal po svojom boku Rogera, Rafu a ďalších, ale rozumiem, niektorí z nich majú odlišné názory a nemyslia si, že na také niečo nadišiel vhodný čas,“ poznamenal 33-ročný Srb.

Hviezdy stoja na strane ATP

Proti jeho nápadu sa ohradili ATP Tour, WTA Tour, organizátori grandslamových turnajov a ďalšie riadiace orgány „bieleho športu“, ktorí v spoločnom stanovisku uviedli: „Momentálne je čas na ešte väčšiu spoluprácu, nie na rozdeľovanie sa.“

Britský tenista Andy Murray vyhlásil, že chce dať viac času na prácu a realizáciu cieľov súčasnému vedeniu ATP na čele s Andreom Gaudenzim. Stále hrajúce legendy tohto športu Švajčiar Roger Federer a Španiel Rafael Nadal taktiež stoja na strane hráčskej rady ATP.

„Svet žije v zložitých a komplikovaných časoch. Osobne si myslím, že by sme mali zachovať pokoj a všetci išli rovnakým smerom. Je čas na jednotu, nie na rozchod,“ uviedol na twitteri Nadal.

Na rovnakej mikroblogovacej sieti naňho nadviazal Federer, keď dodal: „V neistých a náročných časoch považujem za nevyhnutné, aby sme sa všetci zjednotili a vydláždili nášmu športu najlepšiu cestu vpred.“sam, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…