Domov CYKLISTIKA Sagan na Miláno – San Remo štvrtý, v Bore sú nespokojní

Sagan na Miláno – San Remo štvrtý, v Bore sú nespokojní

Štart cyklistickej sezóny sa vinou koronavírusu oneskoril o niekoľko mesiacov. Cyklistický pelotón preto tradičné jarné klasiky absolvuje až v tomto období. Od začiatku augusta tak cyklisti, vrátane slovenského rýchlika Petra Sagana, brázdia talianske cesty. Minulý víkend patril klasike Miláno – San Remo.

Preteky Milano – San Remo sa okrem dátumu, v ktorom sa konali, vyznačovali tento rok aj ďalšími zmenami. Za posledné roky boli najdlhšie a aj najteplejšie. Na pretekárov čakalo 305 kilometrov v 32-stupňovej horúčave.

Sagan urobil maximum

Peter Sagan a aj jeho tím Bora Hansgrohe vstupovali do jednej z najprestížnejších talianskych klasík s najvyššími cieľmi. Slovenský pretekár sa na týchto pretekoch predstavil už po desiatykrát a okoreniť toto jubileum víťazstvom si prial celý jeho tím.

Avšak Sagan nezachytil únik pár kilometrov pred koncom na Poggiu, ktorý napokon znamenal, že o víťazovi sa rozhodovalo medzi dvomi pretekármi – Belgičanom Wout van Aertom a Francúzom Julianom Alaphilippem, pričom rýchlejší bol v záverečnom špurte prvý menovaný a po minulotýždňovom Strade Bianche, triumfoval aj na ďalšej talianskej klasike.

Sagan bojoval aspoň o stupeň víťazov, no nad jeho sily bol Austrálčan Michael Matthews. „Skončil som druhý v šprinte po predchádzajúcom útoku Van Aerta a Alaphilippa. Takže nie je dôvod na ľútosť. Myslím si, že som urobil maximum z toho, čo sa dalo urobiť,“ skonštatoval Sagan.

Kritika do vlastných radov

To jeho tím mal na celú vec podstatne kritickejší pohľad. Športovému riaditeľovi Enricovi Poitschkemu sa nepáčilo najmä to, že Peťo nemal v závere pomoc od tímových kolegov. Taliansky domestik Oss sa totiž „vyšťavil“ pri nečakanom sóloúniku približne 20 kilometrov pred cieľom.

„Na Poggiu prišli útoky z viacerých strán a nám tam Daniel Oss chýbal. Dvaja pretekári ušli a Peter sa ocitol bez pomoci v stíhacej skupine. Nemal ho kto potiahnuť. Všetci dali do toho maximum, ale konečné štvrté miesto nie je výsledok, ktorý sme chceli dosiahnuť. Tento rok to malo byť konečne víťazstvo,“ povedal kriticky Poitschke.

ano, foto:SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tour de France ovládol Vingegaard

Dánsky cyklista Jonas Vingegaard z tímu Jumbo­‑Visma sa premiérovo v kariére stal víťazom …