Domov CYKLISTIKA Sagan sa pripomenul triumfom, potom chytil koronavírus… opäť

Sagan sa pripomenul triumfom, potom chytil koronavírus… opäť

Slovenský cyklista Peter Sagan sa po zdravotných peripetiách, ktoré ho sprevádzajú už niekoľko mesiacov, opäť pripomenul tým najlepším spôsobom, keď záverečným špurtom sebe vlastným ovládol 3. etapu pretekov Okolo Švajčiarska. Svoje obľúbené preteky však nedokončil.

Sagan sa na švajčiarskych etapových pretekoch predstavil po niekoľkotýždňovej odmlke, keď sa potreboval zotaviť po zdravotných problémoch.

Jeho najlepším výsledkom v sezóne bolo doteraz 4. miesto v etape na Tirreno­‑Adriatico v marci. Následne odišiel do USA, kde na vysokohorskom sústredení pracoval na návrate do formy, ktorá mu poklesla aj následkom koronavírusu.

Slovenský jazdec si v tretej etape Okolo Švajčiarska pripísal celkové 18. prvenstvo na týchto pretekoch.

„Neviem, či mám špeciálne pocity. Naučil som sa už prehrávať i vyhrávať. Ako vždy, ďakujem tímu. Celý deň sme pracovali spolu s Intermarché, Bahrainom aj BikeExchange.

Preteky sme kontrolovali a sme veľmi radi, že sa nám to podarilo premeniť na víťazstvo. Podobný šprint je lotéria a dnes mi vyšla. Kopce som pretrpel celkom v pohode, no bolo dobré, že záver bol po rovine.

Ďalšie etapy budú v záveroch ťažšie. Hlavným cieľom je pripravovať sa na Tour de France,“ vyhlásil Sagan pre RTVS.

Jeho príprava na Tour však bude sťažená, keďže sa opäť nakazil koronavírusom, a to už tretíkrát. Pre pozitívny test na koronavírus z pretekov Okolo Švajčiarska odstúpil pred záverečnou nedeľnou etapou.

Pred odstúpením figuroval v celkovom poradí na 77. mieste. Koronavírus už v minulosti dvakrát prekonal.

„Včera mi po 7. etape tímový lekár urobil test a nanešťastie, vyšiel pozitívne. Cítim sa dobre, no podľa pravidiel musím opustiť preteky. Je to trpké, ale tak to je. Ďakujem všetkým za podporu a budem vás informovať,“ zverejnil jazdec tímu Total­Energies.

Víťazom Thomas

Celkovým víťazom Okolo Švajčiarska sa stal britský cyklista Geraint Thomas. Jazdec tímu Ineos si žltý dres vybojoval v záverečnej časovke, keď zdolal svojich najväčších konkurentov.

Druhý skončil Kolumbijčan Sergio Higuita (Bora­‑Hansgrohe), ktorý mal pred poslednou etapou dvojsekundový náskok na Thomasa, ale v časovke nemal proti Britovi šancu a zaostal o 1:12 minúty.

Tretie miesto obsadil Dán Jakob Fuglsang (Israel Premier Tech) s mankom 1:16 min. Pre tridsaťšesťročného Thomasa to bolo už 25. víťazstvo v kariére a prvé od minulého roka.

ano, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…