Domov CYKLISTIKA Sagan sa vrátil do tréningového procesu

Sagan sa vrátil do tréningového procesu

Slovenský cyklista Peter Sagan sa po zdravotných komplikáciách vrátil do tréningového procesu. Minulý piatok o tom informoval jeho tím TotalEnergies.

Trojnásobný majster sveta sa v januári druhýkrát nakazil koronavírusom a nestihol značnú časť prípravy na novú sezónu. Vynechal aj niekoľko prestížnych pretekov vrátane jeho obľúbenej monumentálnej klasiky Okolo Flámska.

Naposledy sa v pretekoch objavil 6. apríla, keď odstúpil v druhej etape podujatia Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire. Predtým nedokončil viacero podujatí pre problémy s dýchaním či priveľkou únavou.

Sagan sa mal podrobiť špeciálnym vyšetreniam na klinike v Holandsku, avšak lekári v jeho prípade neodhalili žiadnu príčinu pretrvávajúcich zdravotných problémov. V kuloároch sa preto stále viac ozývajú hlasy o postcovidovom syndróme.

Minulý týždeň však jeho tím oznámil, že jeden z najlepších jazdcov pelotónu posledného desaťročia sa vracia do tréningu. „Som nesmierne rád, že konečne môžem pokračovať v tréningu.

Chcel by som sa poďakovať celému tímu TotalEnergies, ktorý ma počas tohto náročného obdobia neustále podporoval,“ uviedol Sagan, ktorý sa na pretekoch objaví až v júni.

Takmer celý máj by sa mal pripravovať v americkom Utahu. Následne ho čakajú preteky Okolo Švajčiarska (12. – 19. jún). Tie budú pre neho prípravou na Tour de France, kde sedemkrát vyhral bodovaciu súťaž.

sam, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…