Domov CYKLISTIKA Sagan vs. Cavendish: ako za starých čias

Sagan vs. Cavendish: ako za starých čias

Slovenský cyklista Peter Sagan aktuálne absolvuje už svoju 10. Tour de France v kariére. A tak ako v minulosti, aj dnes sú jeho ciele rovnaké: vyhrať nejaké etapy a získať zelený dres. V oboch cieľoch má však Sagan nečakaného, no zato známeho súpera.

Peter Sagan vyhral bodovaciu súťaž na Tour de France rekordných sedemkrát. V ceste získať aj ôsmykrát zelené tričko mu tento rok stojí jeho starý známy súper. Mark Cavendish sa na Tour vrátil vo veľkom štýle.

Po tom, čo bol len náhradníkom za zraneného obhajcu zeleného dresu Sama Bennetta, vyhral už tri etapy a navyše zbiera aj body na prémiách. Bodovaciu súťaž vedie už od štvrtej etapy.

Peter Sagan na neho po 10. etape strácal už 126 bodov. Cavendish vyhral bodovaciu súťaž na Tour zatiaľ jedinýkrát, v roku 2011. Od roku 2012 kraľoval tejto súťaži 5 rokov po sebe práve slovenský rýchlik. Až do roku 2017, keď ho práve po kolízii s Cavendishom v dojazde 3. etapy diskvalifikovali.

„Nemám nič proti nemu. Myslím si, že to, čo sa stalo v roku 2017, má v hlave stále on, nie ja. Posunul som sa ďalej a mám radosť z jeho víťazstiev,“ odpovedal Sagan na otázku novinárov práve ohľadom tohto kontroverzného momentu.

Dnes je teda Cavendish späť, a ako sa zdá, v podobnej forme, v akej sme ho vídali pred rokmi, keď patril k najlepším cyklistom pelotónu. Opäť sa tak môžeme tešiť na krásne špurtérske súboje a aj napínavý boj o zelený dres.

ano, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Saganovci už spolu jazdiť nebudú

V polovici leta definitívne potvrdil slovenský cyklista Peter Sagan, že v tíme Bora­‑Hansg…