Domov CYKLISTIKA Sagan vyhral kritérium Giro d´Italia v Dubaji

Sagan vyhral kritérium Giro d´Italia v Dubaji

Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom premiérového ročníka kritéria Giro d´Italia v Dubaji. V závere preteku sa dostal do úniku spoločne s Kolumbijčanom Eganom Bernalom a víťaza tohtoročného Gira vo finiši tesne zdolal.

Kritérium sa uskutočnilo počas medzinárodnej výstavy EXPO v Dubaji. Podujatie pripravili v rámci prezentácie Talianska organizátori Gira z RCS Sport v spolupráci so Športovou radou Dubaja a EXPO.

Sagan štartoval v SAE ešte v cyklámenovom drese Bory­-Hansgrohe ako víťaz bodovacej súťaže z tohtoročného Gira. Na podujatí sa predstavili aj majster sveta v časovke Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) či ďalší Talian Elia Viviani (Cofidis). Cyklisti absolvovali dokopy 30 kôl na okruhu dlhom 2,1 kilometra.

„Toto boli veľmi výnimočné preteky, úžasné byť tu a mať možnosť pretekať na Giro d’Italia Criterium na Expo 2020 Dubai. Som veľmi šťastný, že som získal víťazstvo na tomto jedinečnom mieste,“ napísal Peter Sagan na sociálnej sieti.

Slovenský cyklista si týmto exhibičným pretekom predĺžil sezónu a pravdepodobne naposledy sa predstavil fanúšikom v drese Bory Hansgrohe. Ako je totiž známe, od novej sezóny bude pôsobiť v službách francúzskeho celku TotalEnergies.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…