Domov CYKLISTIKA Saganova forma na Okolo Flámska nestačila

Saganova forma na Okolo Flámska nestačila

Slovenský cyklista Peter Sagan sa cez víkend zúčastnil ďalšieho cyklistického podujatia. Klasiku Okolo Flámska v roku 2016 vyhral, no teraz bol od najlepším ďaleko a do cieľa prišiel až na 15. priečke s mankom 2:15 min na víťaza Asgreena.

Víťazom tohtoročnej jarnej klasiky Okolo Flámska sa stal dánsky cyklista Kasper Asgreen z tímu Deceuninck­-QuickStep. V špurte najlepšej dvojice predstihol obhajcu titulu Holanďana Mathieua van der Poela z tímu Alpecin­-Fenix. Tretiu priečku obsadil s odstupom 32 sekúnd Belgičan Greg van Avermaet z AG2R Citroen.

Asgreen si pripísal svoje premiérové víťazstvo na podujatí, pred dvoma rokmi obsadil druhú priečku o 14 sekúnd za Talianom Albertom Bettiolom. Pre Dánsko zaknihoval druhé prvenstvo, v roku 1997 už vo Flámsku triumfoval Rolf Sörensen.

„Cítil som sa dobre, rozhodol som sa, že to nechám až na záverečný šprint. Mathieua som mal pred sebou a dokázal som útok správne načasovať. Obaja sme boli na hranici síl, rozhodli iba detaily. Mám za sebou vynikajúcu klasikársku sezónu, vyhral som už E3 Harelbeke a dostal následne mnoho dobrých rád od Rolfa,“ povedal po pretekoch podľa Cycling News Asgreen.

Potrebuje naďalej pracovať

Slovenský cyklista a víťaz podujatia z roku 2016 Peter Sagan sa nezapojil do boja o prvenstvo. Do cieľa prišiel na 15. priečke s mankom 2:15 min. „Ako sme očakávali, preteky boli mimoriadne ťažké.

Mali sme silný tím a ďakujem mu za jeho prácu. Keď však prišiel rozhodujúci útok, moja forma jednoducho nestačila. Nedokázal som odpovedať a doťahovať súperov. Potrebujem aj naďalej pracovať, aby som sa dostal do formy, ktorú som mal predtým, ako som sa nakazil koronavírusom,“ povedal pre oficiálnu stránku Bory Peter Sagan.

max, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Saganovci budú opäť jazdiť spolu

Slovenský cyklista Juraj Sagan bude v nasledujúcej sezóne opäť jazdiť po boku svojho starš…