Domov CYKLISTIKA Saganovci už spolu jazdiť nebudú

Saganovci už spolu jazdiť nebudú

V polovici leta definitívne potvrdil slovenský cyklista Peter Sagan, že v tíme Bora­‑Hansgrohe už po tejto sezóne pokračovať nebude. Dres nemení prvýkrát v kariére, avšak po dlhom čase sa bude musieť v tíme zaobísť bez svojho brata Juraja.

Farby francúzskeho zoskupenia TotalEnergies mal podľa pôvodných dohadov hájiť spoločne s Petrom Saganom aj jeho brat Juraj. Po skončení Okolo Slovenska, kde sa ešte obaja predstavili v drese nemeckej stajne Bora­-Hansgrohe však priznal, že v novom tíme s ním nepočítajú.

„Dlho sa čakalo, kým sa vyjadrí TotalEnergies. Hneď v prvý deň pretekov Okolo Slovenska manažérovi oznámili, že so mnou nepočítajú. Manažér teraz rozhodil siete a uvidíme v priebehu pár týždňov, či sa niečo podarí,“ uviedol Juraj Sagan pre portál sportnet.sk. Po boku svojho brata a trojnásobného majstra sveta jazdil v profipelotóne celkovo 11 sezón.

„Bude to novinka, ale nehovoril by som o sklamaní. Ja som aj Peťovi na začiatku sezóny vravel, že sa bavíme asi o poslednej zmluve. Ide hlavne o neho a on musí byť spokojný,“ povedal Juraj. O svojej budúcnosti teda jasno ešte nemá.

Juraj Sagan sa po boku svojho brata predstavil aj na práve skončených pretekoch Okolo Slovenska. Peter na nich triumfoval, Juraj obsadil 70. miesto.

Po ich skončení sa bratská dvojica presunula do Flámska, kde sa obaja predstavia v slovenských dresoch na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike. Juraj Sagan sa tento rok predstavil aj na olympijských hrách v Tokiu, kde zaujal účasťou v osemčlennom celodennom úniku.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…